Tag Archives: спот

(ВИДЕО) Пејачката оди зад решетки: Поради експлицитни кадрови во спотот осудена на две години затвор!

Шаима Ахмед оди зад решетки. Поради спорните кадрови судот одлучил да ја лиши од слобода на дури две години. Секси призорите на Шаима Ахмед, попозната како Шима го запалиле интернет, но и ја кренал полицијата на нозе. Популарната египетска пејачка минатиот месец била уапсена поради спотот „кој поттикнува на разврат“ …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го шокирала Балканот: Познат пејач барал лешеви за да ги изнајми на еден ден!

Потегот на хрватскиот музичар многумина оставил во шок! Имено, Филип Диздар посетувал места покрај Загреб за да пронајде леш кој би го користел за снимање спот. Малку е да се каже дека оваа приказна го вџашила регионот. Пред некое време сакал да екранизира една од своите песни и за тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Некст тајм“ со импресивен спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста во Драмскиот театар во Скопје го претставија својот најнов музички проект на кој никој не остана рамнодушен. Станува збор за преработка на старата револуционерна македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Една од нашите најубави …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 27. години се појавиле досега невидени снимки од култниот видеоспот „Freedom” на Џорџ Мајкл

Обожавателите сè уште со нетрпение ја исчекуваат долгонајавената премиера на биографскиот документарен филм, на кој сè до својата изненадна смрт работеше легендарниот Џорџ Мајкл. Со цел да ги наградат за чекањето и верноста, авторите на документарецот објавиле и одамна снимени сцени од култниот видеоспот „Freedom”, кој за првпат ќе излезат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот спот на Елена за „Tequila & Lemon“ по светски терк!

Пејачката Елена Ристеска синоќа го промовираше спотот за својата нова песна „Tequila & Lemon“. Спотот е по светски терк, со многу девојки, танцување и плажа, во стилот на светската ѕвезда Бијонсе.Текстот е на пејачката, а Дарко Димитров влезе во улогата на продуцент, композитор и аранжер. Спотот е снимен во Грција. …

Повеќе »

Наскоро нов видео запис за необјавена песна на Тоше Проески

По повод десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, а под покровителство на Фондацијата што го носи неговото име, ќе се снима спот за песна од Тоше која не е објавена досега. „Спотот за песната „Secret Place“ ќе почне да се снима деновиве во Крушево, а се очекува да биде промовиран …

Повеќе »