Tag Archives: спот

(ВИДЕО) После 27. години се појавиле досега невидени снимки од култниот видеоспот „Freedom” на Џорџ Мајкл

Обожавателите сè уште со нетрпение ја исчекуваат долгонајавената премиера на биографскиот документарен филм, на кој сè до својата изненадна смрт работеше легендарниот Џорџ Мајкл. Со цел да ги наградат за чекањето и верноста, авторите на документарецот објавиле и одамна снимени сцени од култниот видеоспот „Freedom”, кој за првпат ќе излезат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот спот на Елена за „Tequila & Lemon“ по светски терк!

Пејачката Елена Ристеска синоќа го промовираше спотот за својата нова песна „Tequila & Lemon“. Спотот е по светски терк, со многу девојки, танцување и плажа, во стилот на светската ѕвезда Бијонсе.Текстот е на пејачката, а Дарко Димитров влезе во улогата на продуцент, композитор и аранжер. Спотот е снимен во Грција. …

Повеќе »

Наскоро нов видео запис за необјавена песна на Тоше Проески

По повод десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, а под покровителство на Фондацијата што го носи неговото име, ќе се снима спот за песна од Тоше која не е објавена досега. „Спотот за песната „Secret Place“ ќе почне да се снима деновиве во Крушево, а се очекува да биде промовиран …

Повеќе »