(ВИДЕО+ФОТО) Смртта на МАЛАТА НЕВЕСТА и’ по шест години е МИСТЕРИЈА: Наводно се самоубила, но потоа обдукцијата покажала поинаку

Нејзината смрт ги потресе сите обожаватели на серијата „Малата невеста“
Пратиша Банерџи била пронајдена мртва на 1 април 2016 година. Како што нејзиниот дечко, Рахул Радц Синг, и рекол на полицијата дека откако дошол дома, ја нашол актерката како виси на вентилаторот на таванот.
– Живеевме во двособен стан. Имавме два клуча – едниот беше кај Пратиша, а другиот кај мене. Кога влегов во спалната ја најдов Пратиша како виси на таванот. Бев многу исплашен. Веднаш ги повикав соседите и со нивна помош ја однесов во болницата Кокилабен. Мислевме дека е жива, но не беше. Бев толку исплашен, не повикав полиција. Повикаа од болницата. По објавата на докторот се јавив на семејството на Пратиша и на неколку наши блиски пријатели – изјавил тогаш Синг, но потоа обдукцијата покажала поинаку.
Како што се наведува, смртта била предизвикана од задушување на друго лице, а не од бесење. Парот наводно се скарал тоа утро и расправијата завршила со тоа што Рахул прилично силно ја удрил својата вереница.

View this post on Instagram

A post shared by tellystarss (@tellyayya)


По ударот кој го добила, Пратиша паднала, а очевидците на настанот биле шокирани што Рахул не и пришол на вереницата за да и помогне да стане од бетонот. Тогаш медиумите објавија и дека се чувствувала многу понижено поради се што и се случило.
Иако нивната љубовна приказна изгледала како од бајка, со текот на времето се појавиле сериозни проблеми, особено околу планирањето на свадбата, но и поради несогласувањето на нејзините роднини и пријатели со изборот на нејзиниот иден сопруг.
– Мислам дека не се самоубила. Мислам дека тоа е планирано убиство – изјавил Ајаз Кан, пријател и колега на Пратиша, за новинската агенција АНИ.Сите забележале дека Пратиша многу се оддалечила од семејството откако започнала врска со Рахул, а потоа се појавиле шпекулации дека е бремена. Неколку дена пред смртта побарала помош од својот пријател.
Смртта на убавата „Малечка невеста“ се уште е мистерија, а за време на збогувањето, ден пред погребот, таа била облечена во венчаницата што ја нарачала за нејзината свадба.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Петар Ѕалев

По кусо боледување денеска во Скопје почина Петар Ѕалев, долгогодишен новинар и уредник на Македонската …