(ВИДЕО+ФОТО) СЕ РОДИЛ КАКО НАЈГОЛЕМО БЕБЕ НА СВЕТОТ ТЕШКО 7,3 КГ: Денес има 39. години, а каде и да се појави привлекува МНОГУ ВНИМАНИЕ

Кевин Роберт е роден со 7,3 килограми, а потоа бил прогласен за најголемото бебе на светот. Неговиот изглед денес е исто така натпросечен.

This image has an empty alt attribute; its file name is najgolemo-rodeno-bebe-1.jpg


Кога Патриша Кларк го родила своето второ дете во 1983. година, јавноста била шокирана. Нејзиниот син Кевин Роберт е роден со тежина од 7,3 килограми. Набрзо станал вистинска сензација и предизвикал голем интерес.
Локалните медиуми објавија дека Кевин е најголемото бебе родено во Њу Џерси. И мајката била многу изненадена од оваа појава, а ситната облека што ја подготвила морала да ја замени со поголема.
„Мораме да одиме дома, да ги испразниме фиоките и да му купиме поголема облека“, рекла гордата мама по породувањето.

This image has an empty alt attribute; its file name is najgolemo-rodeno-bebe-1.jpg
Растејќи, Кевин секогаш бил над просекот. Неговите врсници биле многу помали, додека тој на 12-годишна возраст веќе бил висок 170. сантиметри. Само неколку години подоцна, тој забележал висина од 195 сантиметри.
Кевин денес има 39. години, висок 205. сантиметри и тежок 136. килограми. „Кога одам по улица, луѓето ме запираат и ме прашуваат колку сум висок“, вели Кевин.


This image has an empty alt attribute; its file name is najgolemo-rodeno-bebe-deenes.jpg

Денес Кевин работи во војска, оженет е со сопруга која е речиси иста висина како него. Тој вели дека не е лесно да се биде највисок во собата. Мора да се наведнува кога ќе влезе низ вратата, тушевите се секогаш прекратки за него, а не може ни да влезе во повеќето автомобили.


Кевин верува дека не е важно колку тежиш, важно е да се прифатиш без разлика на големината.

Фото: Принтскрин/Youtube/Inside Edition

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на романот „Победникот беше таа“ од Викторија Костадиновска

Вечерва во Збор Книжарница-кафе во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде промовиран првиот …