Tag Archives: висина

(ВИДЕО+ФОТО) Има 193 см а се омажила за дечко од 160! Постојано добива БЕЗОБРАЗНИ понуди од мажи, а висината и прави само еден проблем!

Додека Канаѓанката  е висока 193 сантиметри, нејзиниот сопруг нема ниту 160 сантиметри, а фактот што е во брак не спречува многу мажи да и испраќаат секси пораки и имаат разни необични барања. Емералд Ван Ланген од Торонто отсекогаш сакала да порасне како нејзината сестра која е висока 190 сантиметри. Денес, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го фантастичниот гол на Роналдо кој го постигнал од 256 сантиметри висина!

Кристиано Роналдо му помогнал на Јувентус да дојде до три бода во италијанското првенство. Португалскиот фудбалер постигнал гол за победа од 2:1 кај Сампдорија. Италијанците измериле дека при постигнувањето на голот после нафрлувањето на Алекс Сандро, Португалецот скокнал 71. см и дека при ударот кон голот се нашол на висина …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) КАМЕРИТЕ СНИМИЛЕ СТРАВИЧНА СМРТ: Работници се искачувале на кула кога врвот ненадејно се искршил – летнале и паднале од 40. метри!

Уругвајскиот работник Рикардо Матијас Лергато (28) загинал кога паднал од висина од околу 40. метри кога ја демонтирале кулата. Леграто работел за компанија за водоснабдување и канализација, но учествувал во расклопување на постојната антена затоа што била во многу лоша состојба за да таму може да се подигне телекомуникациска кула. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не е за оние со слабо срце: Еве како спијат електричари на висина од 50. метри

Кога работата предолго трае а вие сте уморни сигурно ви треба одмор… Овие кинески електричари имале големи проблеми а потребниот сон решиле да си го „дадат“ секој на свој дел од конструкцијата на која работеле… На прв поглед изгледа страшно, иако секој од нив е врзан, но сепак, останува првичниот …

Повеќе »

(ФОТО) Има многу добра причина зошто Меган Маркл постојано носи штикли!!!

Високите штикли станале заштитен знак на војвотката од Сасекс. Но, по посетата на Даблин на стадионот „Крок Парк“ минатата недела, многу луѓе се прашуваат зошто Меган Маркл одлучила на тревникот да гази со високи потпетици. Но, има многу добра причина зошто таа одбегнува рамни обувки и зошто, откако се омажила …

Повеќе »

(ФОТО) Убавица и ѕвер:Фотка која го обиколи светот!

По комичните фотки на Викторија Бекам со Шејкил О’Нил, сега на ред дојде Џенифер Лопез.Таа се фотографирала со кошаркарот на „Лос Ангелес Клиперси“, Боби Марјановиќ кој е висок 221. сантиметар. Поради лошата сезона на Клиперси за кошаркарот одморот почнал порано па со сопругата Милица бил на концертот на Џенифер Лопез …

Повеќе »