Tag Archives: растење

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ РОДИЛ КАКО НАЈГОЛЕМО БЕБЕ НА СВЕТОТ ТЕШКО 7,3 КГ: Денес има 39. години, а каде и да се појави привлекува МНОГУ ВНИМАНИЕ

Кевин Роберт е роден со 7,3 килограми, а потоа бил прогласен за најголемото бебе на светот. Неговиот изглед денес е исто така натпросечен. Кога Патриша Кларк го родила своето второ дете во 1983. година, јавноста била шокирана. Нејзиниот син Кевин Роберт е роден со тежина од 7,3 килограми. Набрзо станал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бела Хадид жали што го оперирала носот и не растела како муслиманка: „Не ми беше дозволено тоа“

Една од најубавите жени во светот, манекенката Бела Хадид отворено зборувала за нејзината „ускратена можност да порасне како муслиманка“, откако била принудена да се пресели во Калифорнија со нејзината мајка како девојче. 25-годишната манекенка е ќерка на холандскиот супермодел и поранешна реалити ѕвезда Јоланда Хадид и палестинскиот претприемач Мохамед Хадид. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Носот не престанувал да и расте па добила операција која потполн и го променила лицето!

Се’ до својата 15. година Памела имала нормален нос. Со почетокот на пубертетот се појавиле промени но и првите проблеми. Ја мачела акни, а после бременоста забележала дека и носот и се променил. Почнал се повеќе да и расте. А, Памела почнала да се срами од својот изглед и се’ …

Повеќе »