(ВИДЕО+ФОТО) САМОХРАН ТАТКО УСВОИЛ ДЕВОЈЧЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОТФРЛЕНО ОД МАЈКАТА И 20. СЕМЕЈСТВА: ТАТКОТО ја земал со само 13. дена и и’ подарил ГОЛЕМА СРЕЌА!

Животот на малечкото девојче среќно се променил откако таа била отфрлена од родената мајка и уште 20. потенцијални семејства…
Приказната на Лука Трапанесе околу усвојувањето на бебето Алба отишло вирално поради неколку причини, а една од нив можеби е тоа што социјалните служби ретко одобруваат старателство за самци, мажи, кои се хомосексуалци.
Како и да е, тие направиле исклучок во случајот на Лука…и сите се многу среќни поради тоа.


 

41. годишниот Италијанец објавил книга во која го опишува свето патување до моментот кога станува татко на Алба, девојче со Даунов синдром.
За време на радио интервју, Трапанезе објаснил дека овој случај е посебен бидејќи тој ги „уништил стереотипите за татковството, религијата и семејството“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …