(ВИДЕО+ФОТО) САКА ДА УЖИВА ВО МИРОТ – Ѓоковиќ продолжил со уредувањето на имотот на Фрушка Гора, кој го купил за да се одмори подалеку од соседите

Новак Ѓоковиќ продолжил со уредувањето на имотот што го купил минатата година во село Павловци, т.е. на падините на Фрушка Гора.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Barok Kraljkamena (@kraljkamena)Компанијата која ја извршила работата објавила видео на Инстаграм на кое се гледа простран базен и „пештера“ од камен. Оваа вила има директен пристап до Павловачкото езеро.
За српскиот тенисер било важно имотот да биде што подалеку од соседите, за да ужива во мир по завршувањето на деловните обврски.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Barok Kraljkamena (@kraljkamena)

Ѓоковиќ почнал да со изградба во 2016 година, откако неговиот татко Срѓан му рекол дека би било одлична идеја да има своја оаза на мирот во Војводина.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Barok Kraljkamena (@kraljkamena)

Потсетуваме, Новак го освои финалето на АТП во Торино на крајот на минатиот месец откако во финалето го совлада Норвежанецот Каспер Руд. Така тој по шести пат во кариерата го освои трофејот на завршниот мастерс.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …