Tag Archives: луксуз

(ФОТО) СЕГА УЖИВА ВО ЛУКСУЗ – Новак Ѓоковиќ за тешките почетоци: „Моравме да се снаоѓаме за да преживееме!“

Еден од најуспешните тенисери Новак Ѓоковиќ благодарение на професионалните достигнувања успеа на себе и на своето семејство да си обезбеди удобен живот. Семејството Ѓоковиќ ужива во луксуз и на списокот на нивниот имот има приватен авион, како и многу други скапи работи достапни само за најбогатите. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е лудост да се трошат пари на свадба, претпочитаат се да прават тивко со матичарот и убаво да се забавуваат во кругот на своите најдобри пријатели. Но, не е мал бројот на оние кои се подготвени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РОСА НАПРАВИЛА КУЌА ОД КОНТЕЈНЕРИ ЗА ТРАНСПОРТ: Без сметки за струја и вода – ЧИСТО УЖИВАЊЕ!

Колкумина од вас сонуваат да го напуштат градот и да заминат во дивината за да си ја одморат душата? Оваа жена го исполнила тој сон…Запознајте ја Роза, жена која го исполнила својот сон. Таа живее во дивина, а 23. хектари околу неа немаат жива душа. Таа направила свој дом од …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИКОЈ ДО СЕГА НЕ И ПОКАЖАЛ НА ЖЕНА ДЕКА ЈА САКА НА ТАКОВ НАЧИН! ТАЏ МАХАЛ Е ЕДНО ОД СЕДУМИТЕ ЧУДА НА СВЕТОТ: А причината за неговата изградба била неверојатната ЉУБОВНА ПРИКАЗНА!

Таџ Махал е една од најпознатите градби во светот. Изграден е во 1631. година во правливата рамнина на градот Агра, на околу 200. километри од Делхи. Оваа величествена градба е доказ за голема љубов, а потегот на принцот Хурем, досега, никој не го надминал! Имено, принцот Курам, од династијата Могули, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стјуардеса од Србија покажала како изгледа лет со една од најскапите први класи

КРИСТИНА ГРАБЕЖ, инфлуенсерка и поранешна стјуардеса од Србија, на социјалните мрежи покажа како изгледа лет со една од најскапите први класи во авион. „Иако многу авиокомпании имаат свои верзии на првата класа, авиокомпаниите од Блискиот Исток имаат некои од најексклузивните и најскапите места во авионот“, рече Кристина на почетокот на …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ’ Е ПОД ЗЕМЈА – Вака изгледа луксузниот бункер резервиран за богатите во случај на крајот на светот

Пандемијата и војната што избувна во Украина покажаа дека никој не е безбеден од катастрофите што можат да го снајдат светот каков што го знаеме. И’ додека повеќето луѓе се надеваат дека ситуацијата во светот нема да се влоши и дека заканите за нуклеарното оружје се залудни, има и такви …

Повеќе »

4. хороскопски знаци на кои парите им се поважни од љубовта

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Наречете ги материјалисти, но се чини дека овие хороскопски знаци најмногу се грижат за парите и секогаш сакаат повеќе. Ова се 4-те знаци на Зодијакот на кои се им …

Повеќе »

(ФОТО) ЅИРНЕТЕ ВО ДОМОТ НА Кејт Мидлтон и принцот Вилијам: Луксузен апартман што им го подарила кралицата како свадбен подарок

Куќата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам има повеќе од 20. соби, три кујни, тепих од 50.000 долари…Зградата Кенсингтон од 2017. година е дом на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, кои претходно живееле во Амбер Хол, а интересно е што и самата Камила Паркер, која се надевала дека ќе живее …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Навални, од затвор,објавил 500. фотографии од внатрешноста на палатата (вредна милијарда долари) на Путин – една го привлекла вниманието на сите

Палатата има и подземно игралиште за хокеј и спа центар со магацин за лековити кал … Палатата на Путин на Црното Море вредна милијарда долари, меѓу другото има и соба за танцување, театар, винарска визба, објави британски „The Times“. Постоењето на палатата на светот му го открил истражувачкиот тим на …

Повеќе »