Tag Archives: куќа

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го новиот дом на Иванка Трамп: Еден од најлуксузните простори во Мајами!

Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер купиле парцела од 1,4 хектари од латини sвездата Хулио Иглесијас за 30 милиони долари. Парцелата се наоѓа на ексклузивниот остров Индијан Крик (Флорида) и парот планира да изгради вила на неа.   View this post on Instagram   A post shared by ARTE …

Повеќе »

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ ПРЕПЛАШИ И ПОСЛЕ КОЕ НИШТО НЕМА ДА ВИ БИДЕ ЈАСНО: „Погледнете што се случува под сребреното возило!“

Три дена по смртта на неговиот брат, корисник на „ТикТок“ сними слично видео на кое се гледа „дух“ во огледало… Роберто Моралес од Калифорнија,откако неколку пати видел морничави привиденија таму, е убеден дека духот на неговиот покоен брат лута по куќата каде што извршил самоубиство. На „ТикТок“ тој сподели видео …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ ОВА ЌЕ СПИЕТЕ СО ЕДНО ОТВОРЕНО ОКО: „Ништо, госпоѓо, најдобро ви е до темел да ја запалите куќата…!“

Мајка од Сиднеј снимила вистински хорор кој се одвивал на sидовите од спалната соба на нејзината ќерка… Клаудија Домроуз од Австралија неодамна во собата на нејзината ќерка пронашла сцена со која се следува крвта. Имено, околу 20 пајаци се собрале во аголот од собата, а таа успеала да ја сними …

Повеќе »

(ФОТО) Еве што прави Меган Маркле за да ја сочува формата за време на „заклучувањето“

Пандемијата на коронавирусот забави или запре многумина, но не и Меган Маркл. Затворањето на фитнес центрите и спортските сали не значи дека се занемарила. Покрај тоа, фитнесот сè уште е дел од нејзината рутина. Ројалта Фиорито, ко-водителка на подкастот на Royally Obsessed, открила кои навики и помагаат да остане во …

Повеќе »

ФЕНГ ШУИ – 6. работи кои ја осиромашуваат секоја куќа: Мора да обрнете посебно внимание на овие места во домот!

Која е енергијата на домот и неговото украсување, такви се финансиите во него, велат експертите за Фенг Шуи Секој имот има одредена енергија. Каква што е енергијата на домот и неговото уредување, така се и финансиите на домаќинството во него. Постојат клучни точки во домот кои се поврзани со финансиите. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОВАА ЖЕНА 76. ГОДИНИ ЖИВЕЕ САМА ВО СИБИР: Не ни знаела за Втората светска војна, а сега еден бизнисмен и ГРАДИ НОВА КУЌА!

Рускиот  бизнисмен за алуминиум, Олег Дерипаска, и помага на „најосамената жена во светот“ Агафија Ликова (76), која живее сама во сибирската пустина, пренесуваат странските медиуми. Бидејќи живее сама, бидејќи ги надживеала сите свои роднини, регионалните власти повремено и испраќаат потребни намирнза да не ја загриѓуваат. Според руските медиуми, Дерипаска решил …

Повеќе »

(ФОТО) “Шмекер“ од стар ков: Мик Џегер на девојката, со која има 4. годишен син, и купил куќа од 2. милиони долари

Имотот се наоѓа во Флорида… Познатиот пејач Мик Џегер (77) решил да ја израдува својата девојка Мелани Хамрик (33) , со која го има синот Деви (4) со тоа што и купил куќа во вредност од 2. милиони долари, пренесува списанието „Пипл“.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне за 35 милиони долари купил рај на земјата

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне, најпознат по улогите во „Роки“ и „Рамбо“, не штеди ниту за време на пандемијата. Тој одлучил да потроши дел од своето богатство на имот во Палм Бич, Флорида, што е популарна дестинација за богатите. Популарната „снагатор“ купил вила веднаш до морето, и за неа платил околу …

Повеќе »

(ФОТО) Потпишал договор на 200. милиони долари. Прво ја почестил мајка си – и купил нов дом!

Кошаркарот на Мајами Хит, Бам Адебајо неодамна потпиша нов петгодишен договор со Хит вреден околу 200. милиони долари. 23-годишниот центар ги наплатил одличните игри во дресот на Мајами во изминатата сезона, а првата личност што ја почестил по потпишувањето на договорот била неговата мајка. Првиот дом што е само нејзин …

Повеќе »