(ВИДЕО+ФОТО) ЈА КРИЕЛА АФЕРАТА НА СИНОТ – Шпанските медиуми тврдат дека Шакира се степала со мајката на Жерар Пике

Шпанските медиуми пренесуваат дека Шакира се степала со Монсерат Бернаберу, мајката на поранешниот партнер, Жерар Пике.

View this post on Instagram

A post shared by Shoke News (@shoke.news)


Новинарката Лаура Фа тврди дека мајката на Пике од самиот почеток знаела за неговата врска со студентката и му помогнала да го скрие тоа од Шакира. Наводно, причината за ваквото однесување е тоа што Шакира никогаш немала добри односи со својата свекрва.
„Сето ова е затоа што кога започна врската на Пике и Клара, тие се криеја во куќата на родителите на Пике во Кабрилс, Шпанија“, изјавила таа.Исто така, шпанските медиуми тврдат дека Шакира и Бернаберу имале физичка пресметка пред Пике и нивните деца, а за инцидентот сведочел извор близок до фудбалерот.
„Бернаберу ја удри Шакира по лицето пред Жерард и нивните деца“, рекол изворот, додавајќи дека двете имале сериозна расправија.

Потсетуваме, колумбиската пејачка Шакира неодамна дозна за изневерувањето на својот долгогодишен партнер Жерар Пике со Клара Чија Марти.

Фото: Монтажа

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …