(ВИДЕО) Возачот на релито зјапал во градите на гледачката, а потоа излетал од патот

Тој се борел за победа, а потоа ја загуби концентрацијата и излетал.
Рускиот рели возач им подлегнал на ниските страсти кои го чинеле победа. Тој водел во трката „Петровскаја верста“, а потоа во еден момент накратко ја загубил контролата над возилото, мина право низ свиок и се забил во снегот.
А за грешката е виновна една гледачка, очигледно страсна навивачка на друг возач. Имено, кога Османов поминала, таа ја подигнала кошулата, што му го одвлекла вниманието на возачот и го исфрлило од колосек. Таа му го украла вниманието доволно долго за тој да задоцни да реагира правилно во кривината и го забил автомобилот во снегот.


Загубил драгоцено време, што го чинело победа. На крајот завршил на третото место. Интересно е што Османов воопшто не е лут на гледачката. Тој рекол дека ова не му се случува првпат, но се чини дека е првпат да го натера да излета од патот.
„Да се ​​сретневме подоцна, ќе се изнасмеевме на сето тоа заедно“, рекол Османов.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Galaxy AI во рацете на 8,8 милиони луѓе: Револуцијата со вештачката интелигенција навистина сега започнува

Од Ник Портер (Nick Porter), потпретседател на Одделот за MX производи, стратегија и комерција, Samsung …