Tag Archives: возач

(ВИДЕО) Погледнете ја храбрата реакција на возачот за време на вооружен напад

Поранешниот снајперист Лео Принсло во Јужна Африка управувал оклопно возило кое содржело содржина од голема парична вредност. Во еден момент, во заседа биле вооружени напаѓачи во два автомобила и испукале над триесет куршуми во возилото. Снајперистот брзо се снашол и неговата мирна реакција на обидот за грабеж го воодушевил интернетот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛ ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Извел салто во воздух: Возач на квад налетал на автомобил и во лет и погледнал на смртта во очи

Имал неверојатно среќа Што по ѓаволите се случило тука? Видеото кое го обиколува целиот свет последните 24. часа ни доаѓа од Бирмингем, а главниот лик е арогантен возач на квад. Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе. Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека …

Повеќе »

Апел за помош на Гоце Илиески: Како возач на Итна медицинска помош во Прилеп помогна многу животи да се спасат – да помогнеме во спасувањето на неговиот!

Гоце Илиески е возачот од Итната медицинска помош Прилеп кој е заслужен за многу извојувани битки со Ковид 19 кај бројни пациенти. Да бидеме хумани и да помогнеме да ја добие битката за својот живот! „Почитувани хумани луѓе, за жал ви се обраќам од името на една предобра и вредна …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРУКА! Три жени противнички на вакцините го нападнале возачот – му ја извадиле маската, му кашлале во лице и го пцуеле!

Во последен момент смислил што да прави со нив Три многу агресивни жени го нападнале возачот на Убер во неговото возило кога им рекол да стават маски на лицата пред заминувањето. Жената во средина и го послушала до одреден степен, но се чини дека другите две сакале, поради тоа, да …

Повеќе »

(ФОТО) Возач во Србија пуштил куче во автобус: Другиот ден го дочекало изненадување!

На Твитер се шири топла приказна од Србија. Еден возач на 7. февруари пуштил куче во автобус да се загрее. Следниот ден го дочекало изненадување. Кучето го чекало на истото место и заедно ги возеле патници на линијата Батајница – Нова Пазова. Патниците ги трогнал овој прекрасен гест на возачот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дистанца на ниво: Возач на автобус е крал на дистанца

Убаво време, фолкери ечат од радио, мајсторот ужива во возењето – на прв поглед, сè е како корона никогаш да немало. Освен една мала работа. Возачот на автобусот, се чини, сериозно ги сфатил препораките за задолжителното растојание поради ширењето на вирусот, па се оградил со ремени. Еден сведок на ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗАЧ НА АВТОБУС СПАСИЛ СТАРИЦА : Видел како крадецот ја напаѓа бабата па без двоумење „излетал“ од автобусот!

Возачот Карол Золт Кис возел автобус во градот Мисколц во Унгарија, кога забележал дека краде напаѓа стара жена која одела со стап и се обидел да ја ограби. Надзорната камера во автобусот забележала дека тој запрел без никакво двоумење, скокнал од автобусот и го избркал напаѓачот. Возачот, инаку поранешен војник, …

Повеќе »

(ФОТО) Се испокарал со шефот и му го уништил Ферарито!

Кога шефот на компанијата и работникот се искарале, настрадало Ферари ГТЦ4Луссо. Оваа неверојатна приказна ни доаѓа од Чикаго и станува збор за возач кој со камион го прегазил Ферарито на сопственик на компанијата, по вжештената расправија за парите и возилата што се користат за транспорт.   Иако во почетокот тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Возач на „БМВ“ го прекршил карантинот: Полицајците останале затекнати од објаснувањето!

За време на карантинот, не е дозволено да се вози без валидна причина, дури и ако имате БМВ. Во моментов, ваквите правила се применуваат во Велика Британија. Полициска патрола, на Велигден, запрела БМВ на патот А30 во близина на Лаункестон во Корнвол, а возачот им дал неочекувана причина зошто вози. …

Повеќе »