(ВИДЕО) Таткото сакал ќерка му да ослабе, таа го трогнала со својата реакција!

КОГА татко од Кина ја одвел својата ќерка на прошетка за да и помогне да ослабне, таа била убедена дека тој се обидува да ослабне неколку килограми и го потсетила дека го сака без разлика на се.
Во видеото објавено на кинеската социјална мрежа Weibo, неименуваното девојче е снимено од нејзината мајка додека шета покрај река во провинцијата Шандонг во источна Кина. Таткото наводно мислел дека неговата ќерка има вишок килограми и решил да ја прошета по вечерата.
Нејзиниот татко и предложил секој ден после вечерата да одат на лесна прошетка, на што таа го прашала: „Дали поради слабеење?“ Изненаден од нејзиното прашање, таткото признал дека е. Сепак, девојчето верува дека нејзиниот татко мисли дека треба да ослабе, па му вели: „Не мора да ослабеш, те сакам без разлика на се“.
На тоа мајката пукнала од смеење, а збунетиот татко ја прашал зошто. Таа потоа одговара: „Затоа што ти си мојот татко“.
Видеото собрало повеќе од седум милиони прегледи и над 100. илјади лајкови, а многумина девојчето го нарекле ангел. Видеото можете да го погледнете овде.

Фото: Принтскрин/Weibo


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …