(ВИДЕО) СРАМНО И ЗАГРИЖУВАЧКИ: Во кумановската болница жена со мозочен удар живее во агонија, со отворена рана и ја лазат муви…

Илинка Арсовска од село Пелинце е 43 годишна жена кој во кумановската болница ја доживува најтешката агонија во животот. Лежи со отворена рана, ја лазат муви,нечисти или со флеки чаршафи и нема кој да ја нахрани. Агонијата на оваа млада жена трае три месеци, пренесува Досие.мк.
На 26 март добива мозочен удар од притисок над 200. Ја носат со такси во Клиника каде и прават операција. Од главата и е изваден хематом како последица од ударот. Но поради масивниот удар останува парализирана на десната страна на телото, а притисокот и понатаму и е висок. По препорака на Клиниката во Скопје жената наместо да се препрати на соодветна нега во болницата Козле или соодветна институција, во отпусното писмо пишува дека ќе се обезбеди превоз и ќе се смести во кумановската болница.
Целата сторија на Досие можете да ја прочитате ТУКА.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …