Tag Archives: валкано

(ВИДЕО) Жена побарала развод поради нередот: „Работев по 10 часа дневно, тој не мрдна со прст“

ЕДНА ЖЕНА по име Линалис решила да се разведе откако работела речиси непрекинато една недела, за време на која на својот сопруг му дала едноставна задача што тој не успеал да ја заврши. Оваа мајка на пет деца споделила видео на TikTok во кое чисти неуреден дом додека објаснува зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стјуард брутално искрен, патниците во авионот не го очекуваат ова: „Не знаете колку е валкано“

Стјуардот Томи Чимато во видео на својот профил на TikTok објаснил што треба да се избегнува додека летате со авион, а главно се работи за работи кои речиси никој не ги зема предвид. Томи навел пет работи кои треба да се избегнуваат во авионот, од одење во тоалет и пуштање …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајките ширум светот зборуваат за говорот: Дијана едвај ги задржувала солзите

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот тенисер на денешницата, испратила порака на англиски јазик до цела планета. Секоја мајка на светот ја почувствувала нејзината емотивна порака. „Разговарав со него пред неколку часа… Тој рече дека е добро, не разговаравме многу, но разговаравме неколку минути и тој се обидел да спие, но …

Повеќе »

(ФОТО) Медицински отпад, картонски и пластичен смет расфрлан низ гробиштата во Бутел

Ова е моменталната состојбата на гробиштата во Бутел, во реонот на православните гробови во Алеа 2. Расфрлан медицински отпад помеѓу гробните парцели, искористени шприцеви, игли, стаклени шишенца, амбалажи од антибиотици, гази, памук, шишиња за инфузии… Од другата страна, купишта картонски и пластичен смет и остатоци од исушени гранки до висина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка покажала колку теписите всушност можат да бидат валкани!

Една девојка од ТикТок открила дека навидум чистиот тепих бил многу полн со нечистотија. Таа го исчистила својот тепих со моќна правосмукалка која извлекува прашина, мртви клетки од кожата и друга нечистотија од тепихот. По чистењето на тепихот, водата во правосмукалката, на нејзино големо изненадување, станала кафеава. @cleanqueen_7Deep carpet clean …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМНО И ЗАГРИЖУВАЧКИ: Во кумановската болница жена со мозочен удар живее во агонија, со отворена рана и ја лазат муви…

Илинка Арсовска од село Пелинце е 43 годишна жена кој во кумановската болница ја доживува најтешката агонија во животот. Лежи со отворена рана, ја лазат муви,нечисти или со флеки чаршафи и нема кој да ја нахрани. Агонијата на оваа млада жена трае три месеци, пренесува Досие.мк. На 26 март добива …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Скопје наше преубаво: Плаче за малку внимание и луѓе – Валкано, запуштено, заборавено…

Ако, случајно, во недела, тргнете во прошетка по главниот град, внимавајте каде одите… Немојте ниту случајно по „споредните улички“ бидејќи можете да „налетате на се и сешто“…Но, најчесто на несобрано ѓубре, занемарени површини кои „плачат“ за малку нега и внимание… Но, и некултурни луѓе кои ѓубрето ќе го фрлат каде …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка или измачувачка:Ги чувала децата во валкани кафези, а кога ги пронашле најмалечките испуштале звуци како змии

Малиста Нес – Хопкинс од Вирџинија, мајка на пет деца е обвинета дека, наводно, ги чувала своите деца во кафези. Против 38.годишната Малиста поднесено е обвинение дека ги злоставувала и занемарувала своите деца, а две од нив, на возраст од 2. и 3. години, ги држела затворени во кафези, кои …

Повеќе »