Tag Archives: болна

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД – Короната и го уништила животот: Била потполно здрава а сега добила 7. нови дијагнози и порачува – „Зошто луѓето се подготвени да играат руски рулет со своето здравје и здравјето на оние околу нив!“

Една жена на својот Тик Ток споделила видео и раскажала со какви последици се соочила по короната… Кејт Ворт, го прележала вирусот корона пред три месеци. Пред да се зарази, била целосно здрава, а сега треба да издвои околу 6. илјади долари за медицински трошоци и лекови. Имено, Кејт тврди …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за децата… Џенифер Лопез, е позната по своите хумани дела и обожава да ги изненади своите фанови. На крајот од минатата година тој посетила болно девојче, чија желба била да се сретне со поп иконата. Познатата …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС – Кристина Ковач во Шведска:„Се полошо ми е, а Брза помош тука доаѓа само ако умирате!“

Српската музичарка Кристина Ковач, која живее во Шведска, објавила на Твитер дека е позитивна на коронавирус. „Позитивно како врата, седми ден од болеста. Се влошува од ден на ден. Нема медицинска нега и следење на пациентите со КОВИД, само брза помош во случај на задушување/смрт”, напишала 46-годишната пејачка во Стокхолм …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на славната глумица минува низ тежок период – Трудната глумица проговорила за проблемите:Се разведувам и имам дијабетес!

Глумицата и блогерка, Ева Амури Мартино, ќерка на глумицата Сузан Сарандон, открила дека моментално минува низ најтешките моменти во животот. Имено трудната глумица признала дека се разведува, но и дека е болна од дијабетес. „Во последно време се повлеков, не сум била на социјалните мрежи затоа што сакав да им …

Повеќе »

(ФОТО) Миленичката на Балканот завршила во болница: „Ќе мора на снимање на главата!“

Наташа веќе некое време има воспалување на грлото кое се претворило во сериозен здравствен проблем. Освен јаки главоболки пејачката ќе треба да почне со терапии… Српската пејачка Наташа Беквалац (38) во Црна Гора проживеала вистинска драма. Имено, цел месец минала во оваа држава а кога ќе имала слободни денови пејачката …

Повеќе »

(ФОТО) БОЛЕСТА Е ТЕШКА ЗА СИТЕ – Познатата глумица ја избричила главата и порачала – „Подготвена сум на се!“

Ти си лавица. Ќе го издржиш ова. И јас минувам низ иста ситуација и знам како се чувствуваш. Моите молитви се со тебе и се надевам дека наскоро ќе те гледаме во некои нови филмови,се само некои од коментарите под фотографијата… Минатата година американската глумица Селма Блер (46) проговорила за …

Повеќе »

(ФОТО) По сторијата за Илинка Арсовска пристигнал демант од директорката на кумановската болница:„Секојдневно и правиме преврски, ја гледа специјалист физијатар и добива третман од нашите физиотерапевти“

Писмо -демант до редакцијата на досие.мк, испратила ВД Директорката Снежана Захариева кое го пренесуваме во целост: „Почитувани, Чувствувам морална одговорност на обвинувањата дека пациентката Илинка Арсовска доживува агонија во болницата во Куманово. Многу невистини и лажни наводи кои ја девалвираат нашата работа и нашите заложби да пружиме максимум со она …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМНО И ЗАГРИЖУВАЧКИ: Во кумановската болница жена со мозочен удар живее во агонија, со отворена рана и ја лазат муви…

Илинка Арсовска од село Пелинце е 43 годишна жена кој во кумановската болница ја доживува најтешката агонија во животот. Лежи со отворена рана, ја лазат муви,нечисти или со флеки чаршафи и нема кој да ја нахрани. Агонијата на оваа млада жена трае три месеци, пренесува Досие.мк. На 26 март добива …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите во шок: Ѕвездата на „Сулејман“ тешко болна!

На границата ме запреа и не ми дозволија да одам во Лондон, бидејќи бев премногу млада сепак отидов на натпреварот под гаранција на премиерот. Влегов во авионот со 50 центи, актерката се прославила благодарение на убавината Актерката Небахат Чехре (74), која е позната по сапунските опери “Сулејман Величествениот“ и „Страстите …

Повеќе »