(ВИДЕО) Се шири стара снимка: Путин седи во публиката, а Зеленски се шегува на негова сметка!

На Твитер се појави видео на кое Владимир Путин седи во публиката, а Владимир Зеленски стои на сцената и се шегува на негова сметка.
Видеото кое е направено на почетокот на 2000-тите деновиве изгледа сосема нереално, а руската новинарка Слава Маламуд на Твитер објасни што точно се случува на него. Зеленски се пошегувал со Путин многу благо, а трикот бил за верижните писма што ја преплавија Русија во 1990-тите. Потоа дошле писма до луѓето со барање да ги копираат девет пати и да ги испратат за да имаат среќа.
„Путин неодамна доби писмо во кое пишуваше ‘преброј го своето население девет пати и ќе бидеш среќен“, рекол Зеленски на сцената.


Публиката реагирала на шегата со смеа и аплаузи, но Путин не бил претерано воодушевен. Маламуд додава дека Зеленски сакал на сцената да каже дека Путин засекогаш ќе остане на чело на Русија, но и дека сакал да го прободе поради големиот пад на населението на Русија што бил забележан во тие години.
Сцената во која Зеленски е на сцената како комичар додека рускиот претседател седи во публиката се случила во популарната руска натпреварувачка емисија за млади комичари КВН, а Зеленски долги години бил капитен на екипата од неговиот роден град.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …