Tag Archives: комичар

Актерот од серијата „Чиста хемија“ ненадејно умрел во сон: Имаше 52 години

Мајк Бетеџих починал во сон во својот дом во Мичиген Актерот Мајк Бетеџих починал во сон во својот дом во Мичиген, јавуваат светските медиуми, поради срцев удар на 52-годишна возраст. Неговата сестра Дајан изјавила дека неговата смрт била ненадејна и ги оставила сите во состојба на шок, а тој немал …

Повеќе »

Починал познат комичар

ТВ ѕвездата и комичар Пол О’Грејди починал на 67-годишна возраст, соопштик неговиот партнер Андре Портасио. Во изјавата, тој рекол дека ѕвездата, позната по улогата на трансродовата Лили Севиџ, починала „неочекувано, но мирно“ во вторникот вечерта. Неговата кариера траеше повеќе од 30 години, за време на кои тој беше домаќин на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителот, на доделувањето на ЕМИ наградите, го исмејувал Ди Каприо: „Зендаја е премногу стара за тебе, има 26. години!“

На синоќешното доделување на Еми наградите, водителот и комичар Кенан Томпсон се пошегувал на сметка на актерот Леонардо ди Каприо за време на неговиот воведен монолог. „Зендаја штотуку наполни 26. години минатата недела, среќен роденден“, рекол тој, гестикулирајќи кон актерката, која подоцна ја доби наградата за најдобра актерка во драмска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се шири стара снимка: Путин седи во публиката, а Зеленски се шегува на негова сметка!

На Твитер се појави видео на кое Владимир Путин седи во публиката, а Владимир Зеленски стои на сцената и се шегува на негова сметка. Видеото кое е направено на почетокот на 2000-тите деновиве изгледа сосема нереално, а руската новинарка Слава Маламуд на Твитер објасни што точно се случува на него. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова расплакано момче денес е познат како најхрабриот човек на светот

ВОЛОДИМИР Зеленски е еден од најследените светски лидери на Инстаграм. Повеќе од 16. милиони луѓе го следат претседателот на Украина на таа социјална мрежа, а тој беше на врвот на најследените лидери во светот уште во 2020. година, кога го следеа девет милиони луѓе. Зеленски се приклучи на Инстаграм на …

Повеќе »

Почина еден од најдобрите светски комичари Луис Андерсон

Луис Андерсон, актер, комичар, писател и водител кој освои три Еми награди, починал во петокот во Лас Вегас од компликации поврзани со рак. Андерсон имал 68. години, а веста за Си-Ен-Ен ја потврди неговиот публицист Глен Шварц. Неговата кариера траеше 30. години, а многумина го сметаа за еден од најдобрите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок на доделувањето на наградите Еми: Меган Маркл ИСМЕЈАНА и понижена!

Црниот комичар се пошегува на сметка на Меган Маркл и го исмејувал принцот Хари. Кедрик Забавувачот апсолутно ги навредил Меган Маркл и принцот Хари за време на доделувањето на Еми наградите во 2021 година. Водителот се нафрлил на Меган Маркл Водителот и домаќин на овогодинешните награди Еми беше комичарот Кедрик …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ НОРМ МЕКДОНАЛД: Легендарниот комичар ја загубил битката со ракот

ЛЕГЕНДАРНИОТ стенд-ап комичар Норм Мекдоналд починал вчера на 61-годишна возраст по долга борба со ракот, пишува Deadline. Според неговата долгогодишна партнерка и пријателка Лори Џо Хекстра, тој се борел со ракот девет години. – Тој беше горд на своите шеги, и никогаш не сакаше дијагнозата да влијае на тоа како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Кумот на комедијата“ починал на 80. години: „Неговото наследство ќе биде вечно“

Пол Гледни, попознат по уметничкото име Пол Муни, починал на 80-годишна возраст. Тој починал во својот дом во Оукленд, Калифорнија, изјавила неговата портпаролка. „Ви благодарам од се срце. Беше најдобар! Кум на комедијата”, напишало семејството на Муни на неговиот профил на Твитер. Покрај неговите настапи, Муни бил познат и како …

Повеќе »