(ВИДЕО) Припадник на стражата на Кралицата се извикал на туристка затоа што го допрела неговиот коњ

ЕДНА туристка била прилично изненадена кога сакала да се фотографира со член на стражата на Кралицата на коњ во Лондон. Иако фотографирањето со стражата на Кралицата е доста вообичаено, жената во еден момент ги допрела уздите. Поради ова, војникот го изгубил трпението и почнал да и вика, велејќи и да се повлече и да не ги допира уздите.
Видеото беше објавено на TikTok од корисникот @phigs_, а видеото досега собра повеќе од 4. милиони прегледи. Во видеото тој напиша дека припадник на стражата на Кралицата вербално ја нападнал неговата маќеа, а видеото го објавил со текст: „По овој инцидент никогаш нема да се вратиме во Лондон“.

@phigs_ We Will Never Return To London After This Incident #queensguard #london #england #fypシ ♬ original sound – Ethan


Екипа на TikTok навистина не ја разбрало жената која, според нивното мислење, ја преминала границата. „Што мислеше дека ќе се случи?“, „Ова е урнебесно, тие не се тука само за туристи“, „Овие чувари не се туристичка атракција. Веројатно не правите селфи со чуварите во Теско“, „Не ги допирајте уздите, сите го знаат тоа“, „Ова не е Дизниленд, ова се коњи на должност и служат на војската“, напишале луѓето во коментарите.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FAME’S Institute Unplugged Session на Плоштад „Коцка“ во Автокоманда

Денес, со почеток во 20:30 часот на плоштадот „Коцка“ во Автокоманда, ќе имате можност да …