Tag Archives: атракција

(ВИДЕО) Го урнала ТикТок! Мажите тајно ги гледаат нејзините снимки: Преубавата Сара обожува да вешба ТОПЛЕС!

Снимките со оваа девојка во главна улога се апсолутен хит на апликацијата… Убавата и сексипилна Сара Ен ја следеа десетици илјади луѓе на Инстаграм и Јутјуб, а тој број беше неверојатно зголемен кога таа започна да вежба топлес. Во еден пост, Сара истакнала дека се чувствува попријатно и поприродно без …

Повеќе »

(ФОТО) СЕВЕРНА ПОРТУГАЛИЈА – Куќата од камен привлекува бројни туристи

На совршен начин ги спојува природата и човекот, и е изградена од португалски гранит Сместена во подножјето на планината Фафе во северна Португалија, Casa do Penedo е една од најчудните градби во светот. Оваа куќа, изградена во 1974. година, совршено се вклопува во планинскиот пејзаж благодарение на необичната идеја на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мистеријата на големата сина дупка во океанот

Ова чудо на природата го прослави Жак Кусто, кој ја забележа нејзината вистинска длабочина и го прогласи за едно од петте најдобри места за нуркање на планетата. Големата сина дупка, лоцирана на околу стотина километри од главниот брег на Белизе, е подводна дупка во близина на центарот на Lighthous гребенот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секој месец му давале враќи пари да изигрува ВОЛШЕБНИК а сега има ГОЛЕМ проблем!

Нов Зеланд си има свој волшебник, човек кој  веќе подолго време може да се видите  како „патролира“ и разговарате со луѓето. Мажот нема „никакви ментални пробнлеми“. Сосема е добро. Покрај тоа, тој заработува околу 10.000 долари годишно за оваа работа, што е доста солидно. Иан Брекенбери е роден пред скоро …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ВРЕМЕ НА ЛАДНАТА ВОЈНА – Касписко чудовиште: Рускиот летечки брод ќе биде главна атракција на воениот парк

Единствениот руски летечки брод од времето на Студената војна пристигна во градот Дербент, кој се наоѓа на југот на Русија на Каспиското Море. Летечкиот брод, со прекар „Каспиското чудовиште“, ќе биде вклучен во бројната содржина на воениот парк „Патриот“ и со тоа ќе стане негова главна атракција. Russia Today пишува …

Повеќе »

(ФОТО) УНИКАТНА УБАВИНА – Црвено мочуриште: Луѓето од целиот свет доаѓаат во овој град само за да се воодушевуваат на оваа уникатна глетка

Иако поголемиот дел од црвената плажа е затворен за јавноста, мал дел е отворен за туристи кои за среќа на оние кои не ја посетиле оваа убавина сега можат барем да ја „посетат” на овој начин. Црвеното мочуриште е живеалиште на многу животни и растенија, а кога ќе видите како …

Повеќе »

(ФОТО) Слаповите на Нијагара ги оковал лед – а фотките се потполно надреални

Делови од масивните слапови на Нијагара се оковани со лед додека во Америка и Канада се борат со голем бран студ. Но, тоа не ги спречува многубројните туристи во посетата на најпознатите американски и канадски водопади. Всушност, смрзнатите слапови преку зима стануваат голема атракција, а ќе ви биде јасно и’ …

Повеќе »