Tag Archives: правила

ПЛАНИРАТЕ ОДМОР ВО ГРЦИЈА? Ова се новите правила и услови што треба да ги исполнувате од утре за влез!

Грците пресекоа и објавија   правила за влез кои важат од утре, а една од нив е и обврската да се спроведе задолжителен влезен тест за лица постари од 6. години. Туристите ќе можат да влезат во оваа земја со негативен PCR тест, кој нема да биде постар од 72 часа …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК – „Сфати дека можам да те избркам“: Девојка се шокирала кога пронашла список со правила кои и ги оставила мајката на нејзиниот дечко!

Една девојка нашла список со правила што и ги оставила мајката на нејзиното момче Почетокот на врската е еден од најубавите периоди за секој пар, сè до моментот кога родителите ќе решат да се вклучат во врската. Една девојка на потешкиот начин научила како изгледа кога се забавувате со „синот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАБОРАВЕНИ СКАНДАЛИ: Еве што се случувало на првата ЕВРОВИЗИЈА: Многумина и денес сметаат дека се’ завршила НЕПРАВЕДНО!

Првиот избор за „Песна на Евровизија“ се одржал во 1956. година и учествувале само 7. земји. Во 1956. година, на иницијатива на генералниот директор на швајцарската телевизија, Марсел Бесенсон, се одржал првиот фестивал наречен „Grand Prix De La Chanson Europienne“, идниот избор за „Песна на Евровизија“. „Песна на Евбровизија“ се …

Повеќе »

Победете ја НЕСОНИЦАТА: Дали пред спиење гледате на часовникот?

Познато е колку е важен квалитетен сон за здравјето, но несоницата не е лесно да се надмине. Рускиот лекар Мијасников открил како да се надмине овој проблем и од какви навики треба да се откажете што е можно побрзо. Верувале или не, гледањето на часовникот навечер не спречува да заспиеме. …

Повеќе »

Нови правила за однесување на грчките плажи

Грција вчера ги пушта во работа кафулињата, рестораните, хотелите, додека организираните плажи ќе бидат отворени на 15 мај, со строги епидемиолошки мерки што ќе треба да ги следат и’ вработените и туристите. Генералниот секретар за трговија и заштита на потрошувачите Панајотис Стамбулидис за телевизијата ЕРТ изјавил дека мерките за здравствена …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата донела неочекувана одлука за Хари и Вилијам на погребот на принцот Филип

КРАЛИЦА Елизабета одлучила дека на погребот на принцот Филип нејзините внуци Хари и Вилијам нема да одат едн покрај друг. На последното збогување со нивниот дедо, кое ќе се случи оваа сабота со почеток во 15. часот во капелата Сент Џорџ во Виндзор, нивниот братучед Питер Филипс ќе застане меѓу …

Повеќе »

Познатата руска билкарка Несторова открива: Ова се 8. златни правила за превенција од сите болести

Најдобрата руска билкарка, биолог и фитотерапевтка Лидија Несторова Сурина ги открива тајните на долговечноста и доброто здравје Најдобрата руска фитотерапевтка Лидија Несторова Сурина, која е родена уште во 1931. година на југозападните падини на Сибир, тврди дека никогаш во животот не земала никакви лекови. Наместо лекови, Сурина тврди дека глог, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВИРУС: Дали Шведска беше во право?

Да се слуша епидемиолошката струка во Шведска значи движење без маско во затворени јавни простории, слободно излегување по ресторани, кафулиња и одење на училиште. Всушност, сè што се сметало за главно оружје против ширењето на вирусот во другите европски земји во последната година, може да се направи во Шведска – …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ИЗБОРОТ ЗА МИС СЕ ОБИДЕЛА ДА И ЈА ГРАБНЕ КРУНАТА: Убавицата на Шри Ланка се здобила со повреди на главата – бившата победничка незадоволна со изборот!

МИС на Шри Ланка се здобила со повреди на главата кога ривалката се обидела да и ја одземе круната, барајќи дисквалификација на победничката. Мис Пушпика де Силва победи на натпреварот „Мис на Шри Ланка“, кој гледачите можеле да го гледаат во живо на националната телевизија, во неделата. Сепак, неколку моменти …

Повеќе »