(ВИДЕО) Општ хаос и тепачка меѓу патниците: Се’ поради маска во авион!

На еден авионски лет во Соединетите држави започнала тепачка помеѓу двајца патници, откако еден од нив наводно одбил да носи маска.
Рајли Лансфорд, која била во авионот за време на настанот, преку својот Инстаграм профил споделила видео од инцидентот на својот профил, како и објаснување за тоа што се случило пред да започне борбата. Патничката наведува дека мажот кој седел зад неа носел штитник на лицето, но стјуардесата го замолила да носи маска што ги покрива устата и носот.
Видеото од тепачката, кое потоа се прошири на Интернет, покажува како еден човек влече друг за косата, додека околните патници се обидуваат да ги разделат. Се слуша како помлад човек пцуе додека стјуардесата се обидува да ја смири ситуацијата
„Ситуацијата беше апсолутно луда, бидејќи сè се вртеше околу маската“, рекла Рајли Лансфорд.
По расправија, стјуардесите успеале да ја преземат контролата над ситуацијата и повикале обезбедување.
Во своето образложение, Рајли Лансфорд изјавил дека, откако се смирила борбата, човекот кој одбил да носи маска бил исфрлен од авионот, додека на другиот маж му било дозволено да остане. Таа го обвинил човекот што ја започнал расправијата дека бил груб кон екипажот на кабината, кој се обидувал да му ги објасни правилата.
Според политиката на компанијата Allegiant Airlines, патниците мора да носат заштитни маски изработени од цврст материјал кои целосно ги покриваат устата и носот со цел да се заштитат себе си и другите.


View this post on Instagram

This happened on my flight earlier today. Allegiant flight from Mesa-Phoenix to Provo, UT. I will be posting the story and what happened next!


A post shared by Rylie Lansford (@bakedbyrylie) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …