(ВИДЕО) Официјално промо видео за новата песна на Тоше Проески

Традиционално, на 5. октомври годинава по 10. пат на плоштадот Македонија ќе се одржи настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, кој се одржува на денот кога се одржа последниот концерт на нашата најголема музичка ѕвезда, а годинава премиерно ќе биде прикажана уште една необјавена песна „Light the flame“ ако најава за новиот албум.
Денеска беше пуштено и официјалното промо видео за овој настан во кој е прикажан само дел од новата песна.


ТВ промо – "Light the flame"

Posted by Tose Proeski on Freitag, 29. September 2017


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат фолк пејач Перо Христов

Перо Христов е роден на 17 јуни 1951 година во Струмица. Тој е популарен македонски …