(ВИДЕО) Никогаш премало: Погледнете како стан од 49. метри квадратни ги има сите удобности!

Одлучен да не дозволи ограничената големина на квадрати и незгодноста на два накосени покрива да влијае на функционалниот потенцијал на станот од 1940. година, архитектот Пјерлуиџи Коломбо паметно дизајнирал неколку парчиња мултифункционален мебел.
Воведување на централен разделник што го дели станот и сместува голема маса за преклопување во холот и гардероба за главната спална соба. Како и создавање дополнително складирање на дневната соба во ѕидот што содржи преклопен двоен кревет кој уредно се потпира на горниот дел од софата. Проектирање на доволно флексибилен простор за споделување и уживање на 4 лица во овој светол стан.
Погледнете како овој архитект својот мал стан од 49. метри квадратни го претворил вовистинска оаза за уживање:


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …