(ВИДЕО) Луѓето повторно го исмејуваат синот на Бекам: „Неделава си стилист?“

БРУКЛИН БЕКАМ можеби размислува за уште една промена во кариерата откако се занимаваше со фотографија и готвење.
23-годишникот, кој наиде на големо исмејување поради неговите фотографски и готвачки вештини, се појави во видеото на Vogue заедно со неговата сопруга Никола Пелц. Во видеото објавено на TikTok, Бекам зборува за облеката на неговата сопруга, а многумина стравуваат дека тој сега може да стане стилист.
Синот на Викторија и Дејвид Бекам продолжува да објаснува што му се допаѓа во нејзината облека, која се состои од црн горен дел, сини фармерки со висок струк, долга црна кожна јакна и пар чизми на платформа со високи потпетици.

@voguemagazine You could say that @brooklynbeckham loves @nicolapeltzbeckham’s style. Like, really loves it. As seen on the latest episode of #vogue7days7looks ♬ original sound – Vogue


„Не само готвач и фотограф, туку и стилист на славни личности“
„Ги сакам малите фармерки со висок струк и ги сакам убавите тесни маички. Ги сакам високите чизми, мислам дека се многу секси. Малата јакна Матрикс – ми се допаѓа”, рекол Бекам додека покажувал на секој дел од Облеката на Никола. Освен што го пофалија „широкиот речник“ на Бекам, следбениците на социјалните мрежи брзо ги истакнаа и другите таленти на Бекам.
„Дали е ова Бруклин Бекам… Бруклин Бекам извонреден, готвач, фотограф, стилист?“, „Друже, играш различна кариера секоја втора недела“, „Значи, тој е стилист оваа недела?“, „Не само готвач и фотограф, но и стилист на славни личности“, коментираат многу корисници на видеото.
Да потсетиме дека Бекам често е критикуван од неговите следбеници на социјалните мрежи, а неодамна се најде на мета на критики за рецептот за џин и тоник, кога не се прослави по правењето на популарниот пијалок, како и за неговото неделно печење, за кое беше критикуван како премногу масен.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) И’ по смртта донира: Пејачот минатата година донирал два милиони фунти

Покрај бројните уметнички дела, тој го поседуваше и пијаното на Џон Ленон… Поминаа осум години …