(ВИДЕО) I‘LL BE THERE FOR YOU – Мора да го видите ова ХИТ видео: Некој ги споил снимките на Талибанците со песна од тв серијата „Пријатели“

Откако Авганистан падна во рацете на Талибанците, се појавија овие интересни видеа, и токму тие го инспирирале непознатиот автор.
Талибанците успеаа да станат хит на интернет откако некој ги измени нивните снимки како вежбаат во теретана, возат електрични автомобили во забавен парк, уживаат на водени душеци и прават секакви други забавни активности на музичка тема од популарната тв серија „Пријатели“.
Откако Авганистан падна во рацете на Талибанците, се појавија овие интересни видеа и токму тие го инспирираа непознатиот автор да ги претвори во ова „пријателско“ видео во кое на самиот крај е напишано дека е создадено од Соединетите држави.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …