(ВИДЕО) Едноставен и брз ручек

Доколку имате искористете го останатото тесто и филувајте со вашите омилени состојки…
Ќе добиете сочна, богато со вкусови и мириси брза пита-пица…
Не е потребна прецизност, не можете да згрешите…
Состојки:
универзално тесто (рецептот можете да го најдете на следниот ЛИНК
350 г мелено месо
1 главичка кромид
250 г рендано тврдо сирење
1 жолчка + сусам
шери домати
моцарела
зачини по вкус
Подготвената пита – пица печете ја 15 до 20 минути во рерна загреана на 180 степени.
Деталите за подготовка можете да ги видите во видеото…


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …