(ВИДЕО) Чоколадно „лудило“ од колач: Не се пече а ќе уживате во секој залак!

Не сакате долго да сте во кујна, а десертите ви се слабост…Овој рецепт е токму за вас…
Состојки:
Подлога:
300 г мелени бисквити
100 г мелени ореви или лешници
1 лажица шеќер во прав
1 кесичка ванилин шеќер
60 г истопен путер
2 – 3 лажици чоколадо млеко


Фил:
400 мл слатка павлака
350 г чоколадо
0колу 100 г чоколадни снегулки (ориз, корнфлекс)
Подготовката на овој леснен колач погледнете ја во видеото:


Фото: Принтскрин/Bokina kuhinja


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Бимилк на „Генералка викенд“ – за почиста животна средина во Битола

Бимилк се вклучи во најмасовната еко акција „Генералка викенд“. Повеќе од 110 вработени на Битолска …