(ВИДЕО) Брз ручек за сладокусци!

За ручек ви предлагаме необично и нестандардно јадење од компири и пилешко бело месо, јадење кое се подготвува едноставно а освојува со вкусот…
Состојки:
1 кг компири
1 лажичка сув зачин
100 г мајонез
2 – 3 лажици кечап
1 лажица сенф
500 г пилешко бело месо
3 лажици масло
1 главичка кромид
1/2 лажичка кари
1 лажичка црвен пипер
200 г шампињони
1/2 лажичка оригано
4 чена лук
2 јајца
200 мл млеко
200 мл вода
Подготовката погледнете ја во видеото:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светата маченичка Кикилија (Цицилија)

Родена е во Рим од богати и угледни родители. Имаше голема вера во Христа и …