Tag Archives: ручек

(ВИДЕО+ФОТО) Пикник на минус: Ручекот на Путин во Сибир

Рускиот претседател Владимир Путин објави видео и фотографии од неговиот пикник во студениот Сибир, каде што шета во снегот во дводелен костум од овча кожа, вози теренско возило и руча на отворено со рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу.   View this post on Instagram   A post shared by …

Повеќе »

Новинарка еден ден јадела како Меган Маркл – Еве како сето тоа поминало!

Новинарката на „Елит дејли“, Џулија Гуера, одлучила еден ден да ја прилагоди својата исхрана според менито на Меган Маркл. Притоа, таа се водела од она што Меган го рекла во интервју за Delish. Како што рекла, денот го започнува со чаша топла вода со свежо исцеден лимон. „Толку многу здравје, …

Повеќе »

Шарени плескавици од тиквички – од рерна

Во сезоната на тиквички и пиперки ви препорачуваме еден одличен рецепт за многу вкусен ручек… Состојки: 1 помалечка тиквичка 1 поголем морков 1 поголема пиперка 4 чена лук сечкан магдонос коцка сирење или кисела павлака 2 јајца 2 полни лажици лебни трошки 2 лажици брашно сол масло Подготовка:тиквичката излупете ја …

Повеќе »

ХОРОР СНИМКА КОЈА ПЛАШИ – САКАЛА ДА НАПРАВИ РУЧЕК, ГО СТАВИЛА МЕСОТО НА ШТИЦА…А, потоа шницлата почнала да се мрда…

Видеото од една кујна кое се појави на социјалните мрежи веднаш стана вирално. Имено, домаќинка подготвува ручек, а потоа месото „оживеало“.Буквално започнало да се движи, што остави многумина во шок. GUYS KENAPA DAGING KORBAN NI GERAKKKKKK Mak aku taknak masak sebab takut 😂 pic.twitter.com/XRma8VIUqH — Yo! Artist (@tterororo) July 31, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брз ручек за сладокусци!

За ручек ви предлагаме необично и нестандардно јадење од компири и пилешко бело месо, јадење кое се подготвува едноставно а освојува со вкусот… Состојки: 1 кг компири 1 лажичка сув зачин 100 г мајонез 2 – 3 лажици кечап 1 лажица сенф 500 г пилешко бело месо 3 лажици масло …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фини грицки од тиквички – од рерна!

Потребно е: 2 млади тиквички 2 јајца лебни трошки брашно мајчина душица 1 лажичка црвен пипер оригано црн пипер 4 чена лук маслиново масло пармезан Подготовка: тиквичките можете да не ги лупите туку само убаво да ги измиете па исечете ги на стапчиња со дебелина од 1 – 2 см.Насолете, измешајте …

Повеќе »

Многу деца во Америка остануваат гладни бидејќи не одат на училиште, но Ангелина Џоли ќе помогне!

„No Kid Hungry” (Ниту едно дете да не е гладно) вложува оодлучни напори да ја обезбеди потребната храна за што повеќе деца… Популарната холивудска актерка Ангелина Џоли (44) дала се од себе да ги собере сите свои деца на исто место за да со заеднички сили го победат стравот од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во калап за мафини ставила шпагети: Од крајниот резултат веднаш ќе огладнете!

Еве идеја за вкусен оброк кој ќе го обожуваат и’ децата и возрасните… Доколку ви здодеале класичните шпагети со ќофтиња, или вашите деца не сакаат да ги јадат, еве генијален начин за подготовка на ова јадење. Подготовка: сварете шпагети, исцедете ги и’ полијте со маслиново масло, да не се залепат.На …

Повеќе »