ВЕРУВАЊА – Вечерва е ноќ на МЛАДА МЕСЕЧИНА која е идеална за промени: Привлечете успех на ЉУБОВЕН и ДЕЛОВЕН план со следните зборови…

Ноќта на 4. ноември започнува младата Месечина во Скорпија, во 22:15 часот.
Младата Месечина во знакот Скорпија на 4. ноември ќе блесне на небото и ќе донесе нова и свежа енергија. Неговата моќ е во промените, трансформацијата што ја носи, движечката енергија и желбата да се случи нешто ново.

Колку и да изгледа позитивно, во периодот на младата Месечина може да наидеме на различни предизвици и тестови поврзани со работата.


Повеќето работи всушност зависат само од вас и вашите мисли.
Ако размислувате за неизвесна иднина, ќе привлечете стравови, сомнежи и непријатности. Обидете се да ги прифатите промените, фокусирајте се на нив, а потоа искористете ги во ваша корист и ќе имате успех и во бизнисот.

Млада Месечина и љубов
Младата Месечина може да биде и одличен период за разоткривање на некои стари врски и шаблони, особено на љубовен план. Оваа силна и моќна енергија може да ви помогне да се поврзете со партнерот, да се ослободите од некои темни сенки од минатото и да започнете одново. Секој почеток е убав, а вие на овој се трудите да ги измазнете темелите на љубовта.


Афирмации за работа и љубов
Вечерва во ноќта на младата Месечина во Скорпија, пожелно е да кажете некои од следните афирмации, во согласност со желбите и аспирациите што ги имате.

– Си простувам за минатото и отворена сум за доброто што претстои.


– Имам моќ да ја обликувам мојата реалност.

– Дозволувам љубовта да ме исполни.

– Во животот се повикувам на изобилство и богатство.

– Ја будам силата во себе и го прифаќам почетокот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Дванаесетте месеци“ – куклена претстава во Театарот за деца и младинци

Денес во Театарот за деца и младинци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата …