(ФОТО) Огнената Гал Гадот на премиера пристигнала во фантастично издание

Многу едноставно, а сепак толку ефективно, таа била ѕвезда на вечерта.
Актерката која сите ја паметиме по улогата на Дијана во „Чудесна жена“ блесна на премиерата на „Red Notice“ во Лос Анџелес.
Гала Гадот беше прогласена за Мис на Израел во 2004. година и оттогаш многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот.
Таа синоќа блесна на црвениот тепих во огнен црвен фустан со светки со потпис на брендот „Loewe“. Асиметричната креација на прерамките ја открива нејзината десна нога, а целиот стајлинг го заокружи со минимални златни сандали и накит.


View this post on Instagram

A post shared by TOP. (@cam__mood)


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Аеродром викендов пулсираше во Џевахир Мол Скопје

Населба Аеродром изминатиот викенд пулсираше во ритамот на музиката, а Џевахир Мол Скопје повторно беше …