Tag Archives: премиера

(ВИДЕО) Најубавата жена на планетата ги открила своите облини и многу повеќе

На премиерата на филмот „Вавилон“ во Лос Анџелес, австралиската актерка се појавила во многу интересна комбинација и го оправдала статусот на најубава жена на планетата, титула што и ја додели магазинот Maxim. Марго Роби (32) се појавила во црн фустан кој се врзува околу вратот откривајќи затегната фигура, но и …

Повеќе »

(ФОТО) Актерка на премиера дошла во блејзер, но кога го соблекла малку оставила на имагинацијата

Младата и талентирана актерка Ања Тејлор Џој се прослави благодарение на улогата на Елизабет во серијата The Queen’s Gambit, но и поради нејзиниот специфичен моден вкус. Во нејзините комбинации, барем досега, владееше ретро стилот, но во последно време сме сведоци дека Ања е многу добра во експериментирањето и појавувањето во …

Повеќе »

Гала црвен тепих во Филхармонија – ПРЕМИЕРА НА „КАЈМАК” ИСТОВРЕМЕНО ВО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА

Премиерата на „Кајмак” во режија на Милчо Манчевски ќе се случи во среда, 16 ноември во Македонската филхармонија. Веќе од следниот ден, четврток, „Кајмак” почнува истовремено да се прикажува во речиси 30 градови низ целата земја. „Кајмак” ќе игра во цела Македонија. Направивме напор филмот да го донесеме во секое …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ОТКРИВА ДЕЈСТВИЕТО – Продолжение на долгоочекуваниот мегахит на Џејмс Камерон: Излезе нов трејлер за филмот „Аватар“

Сместен повеќе од една деценија по настаните од првиот филм, „Аватар: Патот на водата“ започнува да ја раскажува приказната за семејството Сали, и тоа Џејк, Нејтира и нивните деца, проблемите што ги следат, до каде се подготвени да одете да се спасат еден со друг. Долгоочекуваниот Avatar: The Last Airbender …

Повеќе »

(ФОТО) Симболи со посебно значење: Која е тајната на фустанот на Џулија Робертс со кој го шармираше Лондон?

Џулија Робертс и Џорџ Клуни се омилен тандем на романтични комедии. Во новата романтична комедија „Карта до рајот“ која се прикажува во кината, тие повторно се појавија заедно пред камера, што уште повеќе ги израдува фановите. Џулија и Џорџ се долги години пријатели, а не го криеја задоволството што повторно …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОСЛАВУВА 40 ГОДИНИ – ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА ФИЛМОТ РАМБО КРИЕНА СО ДЕЦЕНИИ: Сталоне признал дека едвај го преживеал снимањето на култниот филм!

Пред неколку години, холивудскиот актер Силвестер Сталоне сподели анегдота од снимањето на легендарниот филм „Рамбо“, кој денес слави 40. години од својата премиера. Сталоне, кој глумеше и го напиша сценариото, признал дека неговиот костим со потпис воопшто не бил вклучен во сценариото, туку авршил во филмот бидејќи на актерот му …

Повеќе »

Жарко Димоски премиерно во Белград во музиклот „Црни лептир“ според музика на „Ју група“

Актерот, пејач и водител на ТВ емисијата “Џентлмен магазин” на 28. октомври ќе ја доживее својата прва белградска премиера во „Позориште на Теразијама”. Претставата “Црни Лептир” работена според текстот на Спасоја Ж. Миловановиќ, инспирирана од музиката на легендарната „ЈУ Група”, а во режија на Марко Јовичиќ, премиерно ќе биде изведена …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНИОТ АКТЕР НА ПРАГОТ НА 8-МАТА ДЕЦЕНИЈА ОДРЖАЛ МОДНА ЛЕКЦИЈА: Покажал зошто важи за најатрактивен маж!

(ФОТО) СЛАВНИОТ АКТЕР НА ПРАГОТ НА 8-МА ДЕЦЕНИЈА ОДРЖАЛ МОДНА ЛЕКЦИЈА: Покажал зошто важи за најатрактивен маж! Познатиот актер Пирс Броснан се појавил во розов костим и покажал голема самодоверба. Познатиот актер Бред Пит е еден од ретките кој има храброст да носи одела во светли бои, додека од неодамна …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈДОБРИОТ „ФРАЕР“ НА СВЕТОТ ШОКИРАЛ ОД ИЗБОРОТ НА ПРИДРУЖНИЧКАТА: Наместо сопругата, прегрнува млада убавица која му е многу важна!

Даниел Крег на премиерата на филмот се појавил во друштво на својата постара ќерка Ела, која ја има од бракот со Фиона Лудон. По повод Филмскиот фестивал во Лондон, каде што се одржа премиерата на филмот „Glass Onion: A Knives Out Mistery“, се појавија голем број актери, меѓу кои и …

Повеќе »