ТРАГИЧНА СУДБИНА – Загинал пејачот на „Ѕвездите на Гранд“, Немања Вуковиќ: Имал само 22 години!

Синоќа на автопатот Шид-Белград кај Добановачка јамка се случила страшна несреќа кога пејачот Немања Вуковиќ (22) излетал од патот и удрил во заштитна ограда. Се сомнева дека го оставил возилото и почнал да поминува по автопатот, кога на него налетал автобус кој доаѓал од правец на Бања Лука.
Според извор од местото на настанот, пејачот Немања Вуковиќ прво доживеал сообраќајна несреќа, а кога излегол од автомобилот бил свесен.
Очевидец му пришол да му помогне, го прашал дали е добро, на што Вуковиќ одговорил дека е и почнал да трча.
Во тој момент на него налетал автобусот.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва на манифестацијата „Од нула до култура“ настап на бендот „The Flames“ со tribute на Red Hot Chilli Peppers

Во рамките на манифестацијата „Од 0 до култура“, вечерва на Камената бина во Прилеп, со …