Tag Archives: 22. години

(ВИДЕО) На 22. години купила автопералница – денес заработува плата со шест бројки

Хана Инграм од Соединетите држави на 22 -годишна возраст одлучила да се откаже од студиите и да инвестира пари за купување на автопералница. Таа вели дека тоа била најдобрата одлука во нејзиниот живот бидејќи денес вози Масерати и вели дека миењето на автомобили и другите работи секој месец и овозможуваат …

Повеќе »

(ФОТО) НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ НИШТО НЕ ЗНАЕ – ЖИВОТОТ Е КРАТОК АЈДЕ ДА ЛУДУВАМЕ! БОТ ТИ И ПАТОТ: Блогерка (22) загинала во стравична НЕСРЕЌА, а нејзината порака е морничава!

Бразилската инфлуенсерка Жулија Хенеси Кајуела (22) загинала во сообраќајна несреќа само неколку часа откако на својот Инстаграм профил објави слика со сопругот Даниел со опис: „Животот е краток, ајде да лудуваме – јас, ти, бог и патот“ . View this post on Instagram A post shared by Júlia Hennessy Cayuela …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвезда (22) на хит реалното шоу на Нетфликс ненадејно починала: Оставила порака „Збогум!“

Кимура беше една од трите девојки во последната сезона на реалното шоу „Тераса Хаус“, во кое три момчиња и три девојчиња привремено се преселуваат во куќата … Почина Хана Кимура, ѕвезда на популарното јапонско реално шоу „Terrace House’“ на Нетфликс и професионален борач почина на 22-годишна возраст, потврдила лигата на …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на ова момче? Го одбележал детството на многу генерации а еве како денес изгледа!

Многумина од нас новогодишните празници ги памтат според франшизата „Сам дома“… Кога на телевизија ќе видиме дека на програмата е „Сам дома“, знаеме дека наближуваат празниците. Сите се сеќаваме на авантурите на малечкиот Кевин кого во првите два дела го игра Меколи Калкин, кого во третиот дел го заменил Алекс …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО+ФОТО) ФРАНЦИСКИ СТУДЕНТ СЕ САМОЗАПАЛИЛ СРЕДЕ ЛИОН: Не можел да живее со 450. евра, а во пораката ги обвинил водачите на Франција и ЕУ!

Француски студент (22), во саботата се запалил пред универзитетскиот ресторан во Лион, поради финансиски проблеми и е во критична состојба. Извори од болницата велат дека младиот човек претрпел изгореници на 90. проценти од површината на телото и е помеѓу „живот и смрт“. Студент на Сент Етјен недалеку од Лион на …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е од него постара 13. години: Многумина мислат дека нивната љубов не е вистинска но тие слават 22. години брак!

За овој холивудски пар често може да се слушне дека е „контроверзен“. Станува збор за 49. годишниот австралиски глумец, Хју Џекмен и неговата 13. години постара сопруга Дебора Ли Фурнес со која е во среќен и складен брак од дамнешната 1996. година. А токму во големата разлика во години се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јужноафриканка е нова Мис Универс!

Мис Универс е Деми-Леи Нел-Петерс од Јужнофриканска Република. Убавата 22. годишна девојка со диплома од економија е крунисана во Театарот „Аксис“ во склоп на казиното „Планет Холивуд“ во Лас Вегас. Прва придружничка е Мис Колумбија, Лаура Гонзалес, а втора е Мис на Јамајка, Двине Бенет. Congratulations to Demi-Leigh Nel-Peters, the …

Повеќе »