Tag Archives: сообраќајна несреќа

(ВИДЕО) Дванаесет загинати во голем верижен судар во Турција. „Луѓето изгореа“

Во судир на 12 возила вчеравечер во провинцијата Хатај на југот на Турција загинале најмалку 12 лица, а 31 лице биле повредени, од кои три потешко, соопштија локалните власти. Несреќата се случила откако возачот на камионот изгубил контрола над возилото и преминал на спротивната лента, при што се судрил со …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА ВО САД – Починало момчето кое фрли паричка на финалето на УС Опен: Пијан возач го удрил со автомобил

Дру Хасенбејн имаше само 12 години во моментот на несреќата и беше голема надеж на американскиот тенис Дру Хасенбејн, младиот тенисер и момчето кое фрли паричка на мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Данило Медведев, загина по сообраќајна несреќа. Horrible news from Long Island: one of the boys killed was Drew …

Повеќе »

ТРАГИЧНА СУДБИНА – Загинал пејачот на „Ѕвездите на Гранд“, Немања Вуковиќ: Имал само 22 години!

Синоќа на автопатот Шид-Белград кај Добановачка јамка се случила страшна несреќа кога пејачот Немања Вуковиќ (22) излетал од патот и удрил во заштитна ограда. Се сомнева дека го оставил возилото и почнал да поминува по автопатот, кога на него налетал автобус кој доаѓал од правец на Бања Лука. Според извор …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Најнесреќна“ жена на светот: Ја претепал бездомник, и бил дијагностициран тумор, ја удрил автомобил

Ѕвездата на „ТикТок“ е наречена „најнесреќната жена на светот“ откако претрпела удари кои и ја скршиле вилицата, а потоа добила тумор на мозокот а подоцна доживеала сообраќајна несреќа. ТикТокерката Али Мекларен се здобила со скршеница на вилицата откако бездомник, неиспровоциран, ја удрил со тупаница во лицето, а набргу потоа и …

Повеќе »

(ФОТО) На водителката автобус и ја откина раката, а по 22 операции и се случи чудо

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ пред четири години доживеа тешка сообраќајна несреќа кога автобус и ја откина раката. Имено, водителката имала мала сообраќајка со друг автомобил, но во моментот кога излегувала од својот автомобил за да разговара со другиот возач, на неа налетал автобус и и’ ја откинал раката. Лекарите со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ВОЗАЧ удрил во нејзиниот автомобил, па ПОБЕГАЛ ОД МЕСТО! Инфлуенсерка загинала во СТРАШНА сообраќајна несреќа: Настрадале уште двајца!

Али Спајс, која била позната ТикТокер, загинала со уште двајца пријатели кога возач на погрешен правец удрил во нивниот автомобил на автопат во Флорида, соопштило нејзиното семејство. Во судирот загинале и нејзината пријателка Кајл Мозер (25) и Ава Фелерман, пријателка на тиктокерката. Во несреќата тешко е повреден возачот на автомобилот …

Повеќе »

Откриена причината за смртта на Ен Хеч

СПОРЕД записите на Окружниот оддел за медицинска истрага, актерката Ен Хече починала од инхалациски и топлински повреди како резултат на сообраќајната несреќа на 5, август. Според E! News, за смртта придонела и скршеницата на градната коска поради тапа траума. Записите како датум на нејзината смрт го наведуваат 11. август, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче (8) починало 3 пати, сите го отпишале, а кога се разбудил од кома, имал морничава порака за мајка си…

Приказната на Лендон Вајтли го шокираше целиот свет Страшната сообраќајна несреќа што се случила во 1997. година ги одбележала животите на членовите на семејството Вајтли. Била недела наутро, а Џули и Енди Вајтли се враќале од црква со нивниот осумгодишен син Лендон кога на раскрсницата ги удрило амбулантно возило. Ударот …

Повеќе »

Ен Хеч паднала во кома и се бори за живот откако со својот автомобил удрила во куќа

АКТЕРКАТА Ен Хеч моментално е во кома и се бори за живот по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес, пишува Page Six. „Набргу по несреќата, Ен Хеч останала без свест и паднала во кома. Таа има значителна повреда на белите дробови за што е потребна механичка вентилација, а нејзините изгореници бараат …

Повеќе »