Tag Archives: трагедија

(ФОТО) Ќерка на познат спортист се удавила во куќниот базен

2-годишната ќерка на НФЛ играчот на Тампа Беј Баканиерс, Шекил Барет денеска се удавила во семејниот базен, соопштија властите. Полицајците добиле повик дека Араја, најмладата ќерка на Шекил Барет, паднала во базенот околу 9:30 часот по локално време. Потоа била пренесена во болница во Тампа, Флорида и била прогласена за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тепачка на рели патека, во последен момент се тргнале од патот, избегната трагедија

Луѓето од страна им викале дека доаѓа кола, но тие се тепале, а редарите се обидувале да ги смират На социјалните мрежи се појави видео направено вчера на релито WRC, кое викендов се одржува во Хрватска, пренесува Index.hr. На видеото се гледа како неколку мажи се тепаат, но точната локација …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трагедија што го одбележала животот на Балашевиќ и за која тој никогаш не говорел

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина пред две години, но сеќавањето на него сè уште не згаснува. Панонскиот морнар зад себе ја остави својата голема љубов, 62-годишната сопруга Оливера и нивните три деца – 38-годишната Јована, три години помладата Јелена и 27-годишниот син Алекса. Иако своите песни ги користел за да …

Повеќе »

ТРАГИЧНА СУДБИНА – Загинал пејачот на „Ѕвездите на Гранд“, Немања Вуковиќ: Имал само 22 години!

Синоќа на автопатот Шид-Белград кај Добановачка јамка се случила страшна несреќа кога пејачот Немања Вуковиќ (22) излетал од патот и удрил во заштитна ограда. Се сомнева дека го оставил возилото и почнал да поминува по автопатот, кога на него налетал автобус кој доаѓал од правец на Бања Лука. Според извор …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ МОЛАТ ЗА ЖРТВИТЕ – ГО МОЛИМЕ БОГ ЗА МИЛОСТ: Турските ѕвезди ВО ПАНИКА И СТРАВ ПОРАДИ ЗЕМЈОТРЕСОТ! Направија ЈАВЕН АПЕЛ! Ова се нивните ТРАГИЧНИ ЗБОРОВИ!

Турција рано утринава ја погоди силен земјотрес со јачина од 7,8 степени. Бројни турски ѕвезди по повод оваа прилика се огласија на социјалните мрежи и понудија поддршка на сите на кои им е потребна. Актерката Седа Бакан, позната по улогата во турскиот филм „Behzat Ç“, им се обрати на своите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОГА СОНИШТАТА СЕ ОСТВАРУВААТ – По учеството во „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ Соња Муличкоска ја започна својата естрадна кариера

Никогаш не се откажувај од своите соништа, дури и ако ги убедуваш другите дека е доцна или дека нешто едноставно не било наменето за тебе?!? Желбите не се остваруваат само тогаш кога вие ќе се откажете од нив, во спротивно, секогаш постои начин да бидете услишати и остварени. Жив доказ …

Повеќе »

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА – Жељко Самарџиќ првпат проговорил за загубата на синот: „Секогаш размислувам колку голем би бил да беше жив“

Регионалната музичка ѕвезда Жељко Самарџиќ за прв пат проговорила за големата семејна трагедија – загубата на синот. „Тоа беше тага за сите нас. Кога и да дојде тој месец јас и Маја ја делиме таа тага и секогаш мислиме колкав ќе беше да останеше жив, но тоа е животот“, изјавил …

Повеќе »

(ФОТО) Со гордост ја носел титулата најбогат човек на светот, а потоа трагедија ги засени сите пари и моќ: За еден ден изгуби три деца

Животот на данскиот милијардер Андерс Холх Повлсен го одбележа страшна трагедија. Тој изгуби три деца во терористички напад пред три години. View this post on Instagram A post shared by InstaBlogAustralia (@instablogaustralia) Сопственикот на АСОС и компанијата Bestseller и акционер на Zaland, Андерс Холх Повлсен (49), е најбогатиот Данец и …

Повеќе »

СЕКОГАШ ЌЕ ГО САКА – ПОРАДИ ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА НЕ ДОШЛА НА ПРЕМИЕРАТА НА „ТИТАНИК“: Болна љубовна приказна на познатата актерка од која солзите сами капат…

Во моментот кој беше круна на нејзината претходна кариера и ѝ вети неизбежен вртоглав успех, Кејт Винслет не прошета на црвениот тепих. Таа беше илјадници километри оддалечена, скршена и сама. Британската актерка Кејт Винслет денес е една од најпочитуваните во овој бизнис, а вртоглав успех доживеа во 1997. година, кога …

Повеќе »