Tag Archives: Ѕвездите на Гранд

(ФОТО) Главна sвезда на Инстаграм: Марија Шерифовиќ се соблекла во бикини!

Членот на жирито на „Звездите Гранд“, Марија Шерифовиќ си дала одмор, а на одмор е со своите натпреварувачи. Победникот на музичкиот натпревар, Махир Мулалиќ, ја снимил својата менторка во базенот, во костим за капење, а кадрите се полн погодок, бидејќи Шерифовиќ ретко можеше да се види во ова издание. Додека …

Повеќе »

Вечерва е полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Еве кои македонски претставници ќе се борат за финалето!

Дојде и тој момент…После две години натпревари, поради пандемијата, вечерва ќе се одржи полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ а во него и македонски изведуваи кои и тоа како го свртеа вниманието на себе… Оваа година, има претставници од целиот регион, како и од Македонија. Марија Груевска која е под менторство …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонската учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ ги остави сите во ШОК – На сцена во долна облека, а околу струкот – ЗМИЈА!

Во вчерашното шоу на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, имавме можност да видиме како учесничката Марија Груевска, која доаѓа од Македонија, настапи во многу провокативна комбинација на облека, но и со змија околу струкот. Таа ја отпеа песната „Негатив“ на Тијана Дапчевиќ, а членовите на жирито беа шокирани кога ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Починатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“ планирал свадба во текот на летото

Овогодинешниот учесник на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Момир Луковац, кој изврши самоубиство на возраст од 24. години, пред две вечери, им се пофалил на пријателите дека ќе организира свадбена веселба со својата вереница на лето. Годинашниот учесник на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, Момир Луковац почина завчера на 24-годишна …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЧИНАЛ УЧЕСНИК НА НАТПРЕВАРУВАЊЕТО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Колегите на социјалните мрежи се простуваат од Момир Луковац (24)

Шоуто за таленти „Ѕвездите на Гранд“ е погодено од тешки вести. Имено, Здружението на естрадни уметници на Црна Гора и учесниците на ова ТВ-шоу ја пренеле на социјалните мрежи неофицијалната информација дека починал учесникот во тековната сезона, Момир Луковац. Оваа тажна вест ја потврдиле и неколку колеги на Момир Луковац, …

Повеќе »

Не е се така прекрасно: Се појавиле детали од договорите во натпреварувањето на Ѕвездите на Гранд – пејачите како РОБОВИ!

Музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“ постои од 2003 година. Таа изроди многу популарни пејачи и сериозни sвезди, кои го остварија својот сон кога стигнаа до финалето и потпишаа договор со продукцијата „Гранд“. Бидејќи постојано се шпекулира за тоа колку заработуваат ѕвездите на „Гранд“ и се шпекулира дека овие договори се …

Повеќе »

КОРОНА НЕ ГО ЗАОБИКОЛИ – Млад македонски пејач е во изолација и откри како се чувствува!

Млад, стар, женско, машко, богати, сиромашни, познати, непознати…да не набројуваме – корона вирусот никого не го поштедува…Мапаѓа каде ќе стаса и ќе види слабост… Една од жртвите е и младиот македонски пејач Гоце Бошковски кој беше учесник во „Ѕвездите на Гранд“ каде стаса до четвртиот круг. Короната владее од март …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не може да не е во центарот на вниманието: Јелена Карлеуша танцувала среде емисија – Дали ова ви се чини вулгарно?

Не може да не е во центарот ан вниманието… Со оглед на тоа дека не добива хонорар за своето „судење“ во „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша мора да изнаоѓа начини да биде во центарот на вниманието и да добива што повеќе „тезги“… Јелена Карлеуша од секогаш умеела да привлече големо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стефан Величковски направи грешка, судиите во „Ѕвездите на Гранд“, му се изнасмеаа, но „ги победи“

Музичкото натпреварувачко шоу „Ѕвездите на Гранд“ полека но сигурно ги врши своите елиминации, па така беше и во саботата кога изведувачите се бореа за пласман во четвртото коло… Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ во првиот дуел настапуваше и Македонецот Стефан Величковски од Скопје. Стефан се претстави …

Повеќе »