Тест за најпаметните: Дали можете да видите што не е во ред со оваа слика?

Дали сакате да се чувствувате како вистински детектив? Погледнете ја внимателно оваа слика и обидете се да откриете дали сè на неа е на вистинското место.

This image has an empty alt attribute; its file name is test.jpg


Ви откриваме дека има 26 грешки. Не е толку лесно како што може да изгледа на почетокот, затоа искористете ги сите ваши способности.

Прочитајте ги одговорите подолу:


This image has an empty alt attribute; its file name is test-1.jpg

Ветерот дува во различни насоки во исто време: чадот оди на десно, а гранките на лево.


Нема специфична сезона: некои дрвја се „голи“, додека други имаат лисја.

Нивите истовремено се посеани и покосени.

Коњот се движи во правец на веќе изораното поле.

Нема човек што го држи плугот.

На полето растат само дрвја.

Највисокиот бор има поинаква гранка.

Сончевата светлина оди во различни насоки: Сенките на кучето и човекот паѓаат на различни страни.

Портата има брановидна, не рамна, сенка.

Портата има 5 хоризонтални ленти, но сенката има само 4.

Портата нема брави или други уреди за отворање.

Грозјето расте токму на оградата.

Куќата нема врата.

Завесите се надвор од прозорецот.

Човекот е преголем во споредба со куќата.

Кучето е преголемо во споредба со овците.

Една овца нема нозе.

Една овца има црна опашка која личи на кучешка опашка.

Некои објекти немаат сенка.

Дворот е ограден само од едната страна.

Езерото се наоѓа „повисоко“ од хоризонтот.

Кошница со сено е очигледно многу поголема од човекот.

На количката во преден план недостига едно тркало и рачка (ако е скршена, зошто би стоела на средината на шталата каде што се чува сеното?).

Оџакот на покривот е направен од истиот материјал како и самиот покрив.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОСЛЕДНАТА ФОТОГРАФИЈА НА НИКОЛА ТЕСЛА: Глетка која изненади многумина

Последната фотографија ја открива другата страна на овој генијален ум… Иако Никола Тесла многумина го …