Tag Archives: слика

(ФОТО) ПРОСЛАВИЛЕ БОЖИК – Северина после долго време на Инстаграм објави фотографија со синот Александар

Не е лесно да се биде Северина – мајка и пејачка која својот роден син го гледа само со специјални деозволи… По долго време, Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија со 10-годишниот син Александар, кој го доби во бракот со Милан Поповиќ. „На божиќно утро, сонливо и долго…“, навела …

Повеќе »

(ФОТО) Оптичка илузија која открива колку сте напнати и ПОД СТРЕС: Погледнете и проценете колку навистина сте оптоварени со проблеми

Ако мислите дека сте мирни и опуштени, проверете гледајќи ја оваа слика Потсвесниот дел на една личност е многу подлабок и посилен од свесниот дел. Затоа, дури и во оние моменти кога мислиме дека се чувствуваме опуштено и без стрес, не мора да значи дека навистина е така. Проблемите, стравовите …

Повеќе »

Што беше првото нешто што го видовте на илустрацијата? Ќе открие дали се плашите од емоции, љубовни врски и какви сте во друштво…

Погледнете ја илустрацијата подолу – што видовте прво? Одговорот ќе ви помогне дополнително да ја објасните вашата врска со љубовта. pic.twitter.com/mMNZB91mo3 — pensador (@sakriosamime) July 26, 2022 Психолошките тестови со помош на оптички илузии ви овозможуваат „подлабоко“ да погледнете во себе. Првиот впечаток, вашата интуиција и природниот глас на срцето …

Повеќе »

(ФОТО) Лето и слобода: Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер потполно гола

Ајрланд Болдвин (26) позирала потполно гола на фотографијата која неодамна ја објави на Инстаграм. Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер соблече се, па му позирала на своето момче, португалскиот музичар РАЦ (37): „Само ќе останам овде“, напишала таа во описот на фотографијата. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на убиениот украински војник својот 1. роденден го прославила на гробот на нејзиниот татко

ЌЕРКАТА на Владислав Солдат го прославила својот прв роденден на гробот на нејзиниот татко. Украинското Министерство за одбрана објави фотографија од девојчето во розов фустан како седи и појадува на гробот на нејзиниот татко, украински воен херој убиен додека ја бранел својата земја од руската инвазија. Под нејзините нозе има …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената жена од фотографијата која го обиколи светот: „Сликата е искористена за ширење лаги за војната!“

СЛИКА од бремена жена која бега од бомбардирано породилиште во Мариупол го обиколи светот и стана една од најпознатите слики од војната во Украина. Цел свет ја виде трудницата завиткана во крваво ќебе. Токму по рускиот напад на болницата, сликата кружеше на социјалните мрежи, а беше прикажана и во Советот …

Повеќе »

Што гледате кога ќе ја погледнете оваа фотографија? Тоа кажува многу за тоа КАКО РЕАГИРАТЕ на нештата

Не размислувајте многу и одговорете што прво сте забележале на фотографијата За време на школските денови, веројатно сте се нашле во една од двете категории: или сте биле „научник“ и мислевте дека предметите како хемија и математика се лесни, или сте биле креативен тип кој многу повеќе ги сакал македонскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вака утрово изгледа една станбена зграда во Киев

Станбена зграда во близина на друг аеродром во Киев била погодена од проектил или ракета рано во саботата, а сликите од местото на настанот покажуваат голем удар на горните катови на облакодерот, објавија светските медиуми. Надворешните ѕидови на неколку ката се целосно кренати во воздух, внатрешноста е поцрнета, а шут …

Повеќе »

(ФОТО) СРАМИ СЕ ГО ПРЕДАДЕТЕ ИСЛАМОТ! Поради една слика на профилот на Мо Салах на Инстаграм се слеваат навреди!

Египетскиот фудбалер Мохамед Салах крена голема бура во јавноста со една празнична фотографија. Фудбалерот на Ливерпул објави фотографија со сопругата покрај елката во божиќна атмосфера, а тоа ги налутило фановите на фудбалерот кој практикува исламска вероисповед. Салах со фотографијата го честитал Божик, а во коментарите добил ужасни навреди. Навивачите мислат …

Повеќе »