Tag Archives: водител

Нашиот Жарко Димоски во улога на слаткарот „Маре“ во новата српска серија „Закопани Тајни“

Актерот, пејач и водител на ‘‘Џентлмен магазин‘‘ Жарко Димоски од 20ти март ќе можеме да го видиме во улогата на слаткарот ‘‘МАРЕ‘‘ во новата српска серија ‘‘Закопани Тајни‘‘. Серијата „Закопани тајни“ е комбинација од ТВ-роман и семејна драма, со широк спектар на шарени ликови, која комбинира различни жанрови: од виорот …

Повеќе »

Познатиот водител и комичар Срѓан Динчиќ со новото стенд-ап шоу за прв пат во Скопје

На 22-ри октомври во Кино Фросина во Младинскиот Културен Центар со почеток во 20:30 часот, публиката ќе има можност за прв пат во Скопје да го гледа новото стенд-ап шоу на познатиот српски водител и комичар Срѓан Динчиќ со наслов „Во Процес”. Балканската публика за прв пат го запознава Срѓан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗРЕВОЛТИРАН – ВОДИТЕЛОТ ПРЕДИЗВИКАЛ СКАНДАЛ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Ги наклеветил телевизијата и неговите колеги, па добил отказ! На работ на солзи и се обратил на поранешната колешка…

Водителот на телевизиската станица во Лос Анџелес KTLA, Марк Местер, добил отказ откако жестоко ја критикувал својата редакција и колегите кои и нанеле неправда на неговата партнерка во водењето емисија во живо. Според странските медиуми, Местер збеснал откако неговата колешка Линет Ромеро, која неколку дена претходно дала отказ за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителот едвај се воздржал да не се смее кога ја видел скицата на осомничениот, а потоа пристигнала вистинската фотографија!

Снимањето на ова шоу беше веројатно еден од најпредизвикувачките моменти во кариерата на овој водител и, сигурни сме, нешто што тој дефинитивно никогаш нема да го заборави. Имено, се случил грабеж во продавница и телевизиската куќа добила скица од осомничениот во моментот на снимањето. И тоа таква што водителот едвај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Морничав ТВ момент: Кога ја дознал прогнозата водителот се јавил на децата

Метеоролог ги повикал своите деца среде програма во живо за да ги предупреди дека торнадото што доаѓа директно се упатува кон нивниот дом во Мериленд. Даг Камерер, водител на телевизијата Ен-Би-Си Вашингтон, внимателно го следел невремето што ги погоди САД во четвртокот. Кога сфатил дека патеката на торнадото е насочена …

Повеќе »

Почина еден од најдобрите светски комичари Луис Андерсон

Луис Андерсон, актер, комичар, писател и водител кој освои три Еми награди, починал во петокот во Лас Вегас од компликации поврзани со рак. Андерсон имал 68. години, а веста за Си-Ен-Ен ја потврди неговиот публицист Глен Шварц. Неговата кариера траеше 30. години, а многумина го сметаа за еден од најдобрите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО! Водителот им викал на гледачите, сега антиваксерите му се закануваат со смрт

Мексиканскиот ТВ водител го изгубил трпението во програмата во живо и им викал на антиваксерите меѓу гледачите. Леонардо Швебел, кој ги чита вестите на ТВ канал од Гвадалахара, почнал да ги навредува луѓето кои не биле вакцинирани или не носат маски: „Ако сте против вакцината, вие сте имбецил… ставете ја …

Повеќе »

Овогодинешните Оскари повторно со водител

Вечерта на доделувањето на Оскарите, наградата на Американската академија за филмски уметности и науки, повторно ќе биде со домаќин на церемонијата за прв пат од 2018. година, објави американската телевизиска мрежа ABC, која секоја година ја емитува церемонијата. Овогодинешното 94-то доделување на Оскарите, кое е закажано за 27. март, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок на доделувањето на наградите Еми: Меган Маркл ИСМЕЈАНА и понижена!

Црниот комичар се пошегува на сметка на Меган Маркл и го исмејувал принцот Хари. Кедрик Забавувачот апсолутно ги навредил Меган Маркл и принцот Хари за време на доделувањето на Еми наградите во 2021 година. Водителот се нафрлил на Меган Маркл Водителот и домаќин на овогодинешните награди Еми беше комичарот Кедрик …

Повеќе »