Tag Archives: водител

Водител во програма во живо соопштил дека си заминува:„Се разделувам од колегите!“

Немања Милутиновиќ, водителот кој вчера во живо објави дека го напушта РТС, изјавил дека во мир се збогува од управата на јавниот сервис. „Во мир, ги поздравувам моите колеги и раководството. Промената на работата е најприродна работа за мене, така е и во овој случај“, изјавил водителот Немања Милутиновиќ кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водител паднал огромен „видео ѕид“! Минал без повреди!

Иако изгледало страшно водителот на колумбискиот ESPN, Карлос Ордуз минал без посериозни повреди. На него паднал огромен видео ѕид, а колегите во студиото занемеле. Безгрижно ги редел хартиите, а потоа – ТРАС! Огромен видео ѕид го „покрил“ несреќниот колумбиски водител а колегите останале во шок. Тие само со неверување погледнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа кога во програма во живо водител ќе го удри гром!

Не им е лесно Дека работата на презентер не е воопшто лесна, покажува и снимката на овој спикер кој ја водеше временската прогноза, за време на временската непогода што се случувала во тој момент. Имено, кинескиот водител известувал, пред гледачите, за времето од покривот на една зграда. Надвор имало силна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водител „зевал“ во живо во утринска програма

На Бен Браун, водител на „Би-Би-Си“ му се случила непријатна ситуација откако помислил дека програмата е завршена. На видеото, кое се појави на социјалните мрежи, се гледа како водителот седи „легнат“ на стол и зева. Кога сфатил дека камерите се вклучени и дека програмата сè уште трае, тој брзо се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ БОРИ СО ИНФЕКЦИЈА – „КОРОНАТА Е КАКО ТОРНАДО, СЕ МИ ПАЃА ОД РАЦЕ И ПАЃАМ“: Водителот открил низ каква АГОНИЈА минува!

Ричард Квест со вирусот корона се заразил кон средината на април. Сепак, неговата кашлица се вратила, без предупредување и навидум без причина, рекол тој. Истото важи и за заморот. Тој истакнал дека е понесмасен од порано. “Станав неверојатно несмасен. Би истакнал понесмасен од порано. Никогаш никој не ме нарекол грациозен, …

Повеќе »

(ФОТО) Водител во Нов Зеланд вулгарно го навредувал Новак Ѓоковиќ: Фановите му одговориле на социјалните мрежи!

НОВАК ЃОКОВИЌ и контроверзниот Адрија тур и натаму се предмет на дебата низ целиот свет. Критиката продолжува да доаѓаат. Бројни поранешни и активни тенисери и медиумите го напаѓаат Ѓоковиќ затоа што со својата несериозност го довел во прашање остатокот од тениската сезона, а Џон Кембел, водител на националната телевизија во …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот водител добил син:„Како геј ориентирано дете никогаш не помислив дека тоа е можно!“

Презентерот на Си-Ен-Ен, Андерсон Купер станал татко на 52.годишна возраст, а гордиот татко порачал дека во толку тешко време, потребно е да се задржиме на оние моменти што нè прават среќни. Андерсон објавил фотографија на која го држи својот три дена стар син, и напиша во емотивна објава дека малечкиот …

Повеќе »

ПОТВРДИЛ – ВОДИТЕЛОТ ЏОРЏ АЛАГАЈА ЗАБОЛЕЛ ОД РАК А ЈА ПОБЕДИЛ КОРОНА: На светот му испратил моќна ПОРАКА!

Џорџ Алагаја, водител на британската национална телевизија Би-Би-Си, потврдил денес дека тајно го победил корона вирусот и покрај тоа што страдал од карцином. Легендарниот презентер, која веќе имал дијагноза со карцином, решил да се повлече на почетокот на месецот, по советите на лекарите, заради ширењето на вирусот корона. Во интервјуто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водител во Њујорк се обидел да пее од тераса, но тоа не минало најдобро: „ЗАМОЛЧИ!“

Се чини дека њујорчаните сè уште не се толку осамени во своите домови и не се подготвени да се дружат и да пеат од нивните тераси како Италијанците и Шпанците. Поточно, презентерот на „Daily Show” Тревор Ноа, се обидел со иста работа како во карантините во Италија кои седеле на …

Повеќе »