Tag Archives: тунел

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ДУПКА ВО БАЗЕН ПРОГОЛТАЛА 2. МАЖИ: Едниот едвај излегол, а за другиот немало спас!

Маж се удавил откако го проголтала дупка што се отворила под базен. Клил Кими (32) починал откако го вшмукал вител на дното од базенот во вилата што неговата маркетинг компанија ја изнајмила за забава во градот Кармеи Јосеф во централен Израел, пренесува британски „Телеграф“. Еден од присутните на забавата рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради оптичка илузија луѓето кочат и исплашени поминуваат низ тунелот

Потсвесниот нагон за преживување е посилен од какви било сообраќајни знаци и казни.Шегата на страна, затоа што оние кои доживеале возење низ овој тунел, сигурно не им било до шега. Влегувајќи во тунелот, тие биле сведоци на оптичка илузија која ги принудила да застанат и да ја сменат лентата за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНО ВОЗЕЊЕ – Вака гинат луѓето: Страшна снимка од БиХ, дал гас па претекнувал во тунел!

Опасно возење кое не е во склад со сообраќајните прописи вчера е забелажано во близина на Јабланица. Видеото го прикажува опасното возење на бескрупулозниот возач кој го престигнува автомобилот на полна линија, потоа влегува во тунелот и продолжува да го престигнува возилото, што ги загрозува животите на учесниците во сообраќајот. …

Повеќе »

(ФОТО) УКРАИНА: Тунел на љубов и воени тајни: Каде води популарната пруга?

Тунелот на љубовта во источна Украина во близина на градот Клеван е дел од железничката пруга што води кон Оржив. Тунелот е долг околу три километри, а железничката пруга е наменета за товарен воз на патот до фабриката за преработка на дрво. View this post on Instagram 🥰😍💘 Close your …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Во Холандија преку викенд ставиле тунел под автопат…

Не, не е во Кина туку во Холандија… Луѓето решиле преку викенд да го затворат автопатот и на одредено место да вметнат тунел…веројатно има голема важност за растеретување на сообраќајот. Не е познато чива е идејата, но секоја чест на инженерите кои го смислиле тоа но и спровеле за само …

Повеќе »

(ФОТО) Мерцедес на смртта: Загинале во автомобил кој бил на отпад и не смеел да се вози

Автомобилот во кој животите ги загубија Дијана и Доди бил смртна стапица, но сите ги игнорирале предупредувањата Мерцедес кој ја довел принцезата Дијана и Доди Фајед до смрт „бил опасен отпад кој не смеел да се вози на пат, но предупредувањето било игнорирано”. Тоа е шокантен детаљ за смртта на …

Повеќе »