Tag Archives: сопруг

(ВИДЕО) Сопругот на Тајчи ја загубил битката: „Повеќе не чувствуваш голема болка, сега си навистина слободен!“

Метју Камерон, сопругот на легендарната Тајчи, ја загубил битката со свирепата болест. Метју се борел со непушачки карцином на плуќата, а починал во 47. година. Тајчи по тој повод се огласила на социјалната мрежа Фејсбук: „Повеќе не си во болки. Повеќе не си врзан за човечките ограничувања. Сега си навистина …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана признала се’ за кавгите во бракот: Неверство не простувам!

Нашата популарна пејачка со своите настапи во „Твоето лице звучи познато“ уште еднаш потврди дека е извонреден вокал кој може се’ да донесе, и во пејачка и во стилска смисла… Секогаш насмеана и расположена, пејачката има еден проблем, а тоа е како што вели тоа што не знае да се …

Повеќе »

На Гоца Тржан и „пукнал филмот“: „Жени, послушајте ме, јас сум шапион на погрешен избор!“

Пејачката Гоца Тржан се’ помалку успева да се воздржи од коментарите на бившиот сопруг Иван Маринковиќ. Имено, откако Маринковиќ влегол во реалното шоу „Парови“ и почнал да зборува против пејачката и ја изнел сета „валкана облека“, се чини Гоца повеќе не може да молчи, па скоро секојдневно се огласува по …

Повеќе »

(ФОТО) Го покажала прстенот: Стетам и Роси тајно се венчале!

Британскиот глумец Џејсон Стетам дваесет години помладата убавица ја запросил во почетокот на минатата година. Тогаш за свршенички прстен „искеширал“ дури четврт милион фунти. Little Statham ☺️❤️❤️👼🏻 Congratulations mummy and daddy – @rosiehw and @jasonstatham xxx I'm in love! #love #TFLers #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #infant #instalike #black …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Џулија Робертс со сопругот и децата ужива во Хрватска!

Џулија Робертс во петокот со ќерката Хејзел и синовите Финаус и Хенри пристигнала во Сплит,Хрватска, каде нејзиниот сопруг Даниел Модер го снима филмот „Ибица“ на Нетфликс. Последните неколку денови се шушкало дека глумицата е видена на Ривиерата, па едно Инстаграм видео откри дека Џулија е навистина во Далмација. Таа била …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Никол Кидман изненадила на доделувањето на Еми: И’ со бакнежот во уста и со говорот

Оскаровката која синоќа на доделувањето на наградите Еми се закитила со  статуетка  изненадила и шокирала. Никол Кидман прво ја изненадила целата сала кога го бакнала во уста колегата,Александер Скарсгард (којво серијата „Големи мали лаги“ го глуми нејзиниот насилен сопруг) а потоа се избламирала во текот на говорот кога ја примала …

Повеќе »