Tag Archives: сопруг

(ФОТО) Пристигнало и четвртото бебе: Рики Мартин со сопругот го добил синот Рен

„Се роди нашиот син Рене Мартинб-Јосуф“, напишал пејачот кусо во описот на фотографијата на која тој и сопругот го држат синчето. Рики во 2008. година станал самохран татко на близнаци кои му ги родила сурогат мајка… Откако на свечената вечер во чест на одбележување на кампањата за промоција на човековите …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс:„Пребарував на интернет за дечкото и дознав дека има деца од порано…“

Серена открила дека не и е едноставно со бизнисмен, коосновач на интернет страницата Редит бидејќи таа е спортистка, а Алексис е деловен тип и дека се потполно спротивни... Тенисерката Серена Вилијамс (38) изјавила дека не знаела дека нејзиниот тогашен дечко, а сега сопруг, Алексис  Оханиан (36) има дете од претходниот …

Повеќе »

(ФОТО) ТРУДНИ СМЕ! ЧЕКАМЕ БЕБЕ! РИКИ МАРТИН и неговиот СОПРУГ ќе имаат четврто дете – пејачот е воодушевен!

Поп-пејачот Рики Мартин (47) на свечената вечера во Вашингтон посветена на кампањата за човекови права, открил дека тој и неговиот сопруг Гвен Јозеф (35) го очекуваат своето четврто дете, пренесува USA Today. View this post on Instagram Human rights, human rights and more human right. SIMPLE! @humanrightscampaign . 📸:@paulmorigi A …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот спортист како сопруг што може само да се посака: Открил како и помага на бремената сопруга!

Бившата манекенка Никол Џонсон и американскиот спортист Мајкл Фелпс ќе станат по трет пат родители, што го објавиле во почетокот на април. Сега во интервју за „Parents magazin“ откриле дека се многу возбудени поради доаѓањето на третото бебе и дека се подготвени на сите предизвици кои родителството ќе ги стави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена запалила маж откако „го фатила“ како ја силува 7. годишната ќерка

Татаниша Хедман (40) го полила со бензин својот сопруг па го запалила откако „го фатила“ како ја силува својата седум годишна ќерка. Според проценката на полицијата во Вашингтон, Винсент Филипс (52) бил натопен со бензин додека спиел. Успеал да избега од дома и така запален тргнал кон продавницата во соседството …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Јованова после две години покажа фотки од свадбата!

Ја гледаме во „Преспав“ каде во секоја епизода ги воодушевува тв гледачите како Јелена рецепционерката и ни ги покажува нејзиниот хумор, но приватниот живот и понатаму е под превезот на тајни, но… View this post on Instagram #2night #2morrow #7PM #TV24 #prespav #jelenarecepcionerkata #jelenajovanova #enjoy #👀📺🎬 A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин за ќерката:„Се е прекрасно, сопругот се грижи за неа“

Пред седум дена пејачот објавил фотографија каде ја држи малечката Луција за рака, а во неделата се пофалил дека ја чува додека се подготвува за церемонијата. Пејачот Рики Мартин (47) станал татко на девојчето Луција Мартин-Џозеф, која ја родила сурогат мајка, а во неговиот дом стасала на Бадник. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Поради љубов ја променил верата: Сопругот на познатата глумица решил да премине во јудаизам!

Нејзината кариера од 2000. година тргнува по нагорна линија, кога станала забележана во филмот „Блискост“. За улогата во овој филм била номинирана и за Оскар,а освоила Златен глобус… Натали Портман со вистинско име Натали Хершлаг е родена на 9. јуни 1981. година во Ерусалим. Натали уште од малечка ја засакала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Седум години по смртта на Ејми Вајнхаус нејзиниот сопруг ја променил приказната:„Што и да и кажев таа ќе пробаше!“

„Пушев во хотелската соба и таа ме праша дали може да проба малку. Прво не ѝ дозволив, но потоа се согласив. Што и да речев или направев, таа на крајот ќе пробаше…“ Кога пејачката Ејми Вајнхаус почина од труење со алкохол на 27-годишна возраст, многумина за тоа го обвинуваа нејзиниот …

Повеќе »