Tag Archives: секс

Потврдено од 70.000 парови: Вака изгледаат врските во кои паровите се задоволни со сексот

Американскиот психолог и терапевт Џон Готман целата своја кариера ја посветил на истражување на брачните односи. Готман е во брак повеќе од 30. години со психологот Џули Шварц Готман, со која го основал Институтот за помош на парови. Во интервју за „Psychology Today“, Џон и Џули зборувале за тоа како …

Повеќе »

Ова е грешка која редовно ни го уништува сексот

Експертите за секс тврдат дека постојат грешки кои ни го уништуваат сексуалниот живот и дека една од нив е дефинитивно најлоша и најчеста. Руби Пајн е сексолог и открила со што редовно го уништуваме сексот, без воопшто да го сфатиме тоа. „Грешиме затоа во главата ни е само оргазам. Тоа …

Повеќе »

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од нив! Како дојдоа до овие невистини? Обично се работи за незнаење, но има и предрасуди. Во продолжение дознајте кои се лагите. 1. За да може сексуалниот однос да се карактеризира како добар, двајцата партнери мора …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец,Том Харди, имал секс со мажи, а што мисли сега за неговата машкост?

Том Харди се враќа во продолжението на филмот за суперхерои „Venom“, базиран на истоимениот роман на Марвел. Актерот вели дека поради таа улога, но и поради претходните, на луѓето им изгледа помажествено. Сепак, Харди, кој глумеше и во филмовите „Bronson”, „Warrior”, „The Dark Knight Rises”, „Mad Max: Fury Road”, вели …

Повеќе »

ЕКСПЕРТ ОТКРИВА – Секс по декади: Во 20. тите се експериментира, а во 50. е поспор, но затоа многу поеротичен!

Дваесеттите се време кога постои најголема веројатност за секс во тројка, со личност од ист пол и многу случаен секс, додека средината на четириесеттите години е врв на женското сексуално задоволство Како и повеќето работи, сексот се подобрува со текот на времето, вели гуруто за врска Трејси Кокс (58). Во …

Повеќе »

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската состојба или недостатокот на комуникација. Сепак, овие три работи се всушност само симптоми на вистинската причина. Вистински убиец Одговорот може да ве изненади на почетокот, но има совршена смисла. Причината поради која повеќето бракови завршуваат …

Повеќе »

Дали знаете колку често ЖЕНИТЕ размислуваат за СЕКСОТ? Одговорот ќе ве ШОКИРА!

Не размислуваат само мажите за секс со партнерките … Не се само мажите оние кои размислуваат за секс! Напротив, иако за мажите секогаш се вели дека размислуваат само за секс, истражувањата покажуваат дека тоа е заблуда. Иако не е изненадувачки што жените сакаат да имаат секс со своите партнери, новото …

Повеќе »

Дали знаете колку трае сексот во просек? Ќе бидете (НЕ) пријатно изненадени!

Многумина мислат дека другите парови водат љубов со часови. Голема заблуда! Неодамнешните студии покажаа дека должината на интимната врска е околу седум минути, но американскиот лекар Хари Фиш, почитуван уролог и експерт за третман на сексуални проблеми кај мажите, тврди дека и ова е претерување. Секој втор пар води љубов …

Повеќе »

Од најдобар до најлош: Какви се хороскопските знаци во сексот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… И’ додека едни можат да се пофалат со одлични вештини во кревет, за други тој аспект од животот не е појака страна. Хороскопските знаци се рангирани од најдобар до …

Повеќе »