Tag Archives: секс

(ВИДЕО+ФОТО) Нова контроверзна серија за тинејџерите денес:Основа од лично искуство за проблеми од зависност која ќе ги разбуди или налути родителите!

Од понеделник, 17. јуни, во 21. часот ХБО го стартува емитувањето на мини серијата „Еуфорија“, во осум продолжувања. Драмската серија „Еуфорија“ ни прикажува група средношколци и нивните љубови и пријателства во светот полн со дрога, секс, трауми и социјални медиуми. Актерката и пејачка Зендаја ја предводи актерската екипа. Драмската серија …

Повеќе »

Пиела четири и пол литри вода дневно и тоа, неочекувано, влијаело на нејзиниот сексуален живот

Шефали Сод одлучила да ги промени навиките во испивањето вода за да види какви последици тоа ќе има на нејзиниот живот. Десет дена пиела по четири и пол литри вода, дневно, и тоа искуство, го споделила со читателите на Times of India. Според стручњаците, секое лице би требало да пие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гледачите згрозени од сцена (+18) во новата серија на „БиБиСи“!

Новата серија на „БиБиСи“веќе во првата епизода предизвикала контроверзи. Долго очекувата серија со Ричард Гир и Хелен МекРој во главните улоги, изненадила со експлицитна сцена на секс која згрозила многу гледачи. Во сцената глумецот Били Хауви се појавува потполно гол, а додаток на тоа е расправа со проститутка која ја …

Повеќе »

(ФОТО) Остров на блуд: Секс,дрога, алкохол во неограничени количества за „смешна“ цена!

Една патничка агенција (Good Girls Company,Велика Британија) во својата понуда вклучила хедонистичко патување какво не се гледа секој ден. На едно место се проститутки, алкохол и дрога. Агенцијата ветува дека сите оние кои на 24. ноември ќе се упатат на колумбискиот остров, покрај градот Картагена, ќе можат три дена да …

Повеќе »

(ФОТО) Водителка на ТВ емисија во Египет зборувала за вонбрачен секс па „добила“ три години затвор!

Телевизиската водителка, Доа Салах, во Египет е осудена на три години затвор, откако на телевизија во живо дискутирала за тоа како може да се забремени вон конвенционалниот брак. Салах, која работи како водителка на телевизијата “Al Hahar TV”, ги прашала своите гледачи дали размислуваат за секс пред брак и сугерирала …

Повеќе »

Тајни од „Кама сутра“: Совети кои гарантираат незаборавно уживање

Многумина „Кама сутра“ ја доживуваат исклучиво како збирка на сексуални пози, но таа е многу повеќе од тоа. Освен секс, древниот текст се фокусира и на односот помеѓу љубовниците, но и на самата љубов. Иако станува збор за совети стари неколку илјади години, повеќето правила за квалитетен љубовен и сексуален …

Повеќе »

Сексот има важна предност која на сите ќе им користи, велат научниците!

Често се споменуваат предностите на сексот, но секогаш сакаме да слушнеме и нешто ново. Иако знаеме дека согорува калории и отстранува главоболка,новото истражување открило потполно поинаква предност. Истражувањето објавено во магазинот „Archives of Sexual Behaviour“ открило дека сексуалната активност го поправа памтењето. Научниците набљудувале жени на возраст од 19. до …

Повеќе »

Знаци кои покажуваат дека баш и’ не уживате во сексот со партнерот

Сексот е многу битен дел од секоја љубовна врска. Паровите кои добро се согласуваат во креветот често и помалку се караат од оние кои имаат лош сексуален живот. А кога сексот е лош или редок, тогаш тоа може да укажува и на многу поголеми проблеми во врската. Но, не грижете …

Повеќе »

Сексот се подобрува со развојот на степенот на блискоста

Нема сомнение дека и без студии знаеме дека почетокот на врската е највозбудливиот период. Тогаш откриваме што ни одговара во односот со новиот партнер. Кога врската ќе стане сериозна, чувствувате одговорност прво да го задоволите партнерот а потоа и себе. Доста луѓе воедно имаат големи проблеми да се возбудат, кога …

Повеќе »