Tag Archives: сардини

РЕДОВНО КОНЗУМИРАЈТЕ ГИ – Овие намирници се најдобри за здравјето на мозокот

Храната што ја јадете може да има значително влијание врз способноста на нашиот мозок да функционира добро, па дури и да развие нови мозочни клетки. Неврологот др. Роберт Лав, кој е специјализиран за помагање на луѓето да ја спречат Алцхајмеровата болест преку научни истражувања и практични совети за исхрана, открил …

Повеќе »

(ФОТО) Брза и здрава салата со сардини и зеленчук

Состојки: 1/8 помала главичка зелка 1 стандардна конзерва сардини 1 лажичка рен 1 лажица мајонез 1 кисела краставичка 1 патлиџан семки по избор – испечени – семки од тиква, сончоглед сол, црн пипер оцет од јаболко магдонос, целер Подготовка:ситно исечкајте ја зелката, ставете сол и црн пипер по вкус. Додајте …

Повеќе »