Tag Archives: реалност

Прв хороскоп за 2022. година: Светот ќе биде непрепознатлив, еден знак ќе ВОСКРЕСНЕ а друг ќе го промени животот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите предвидуваат дека 2022 година ќе ја одбележат промени, трансформации и амбиции. Хороскопот за 2022. година може да биде добро упатство за планирање во наредните месеци, бидејќи следната година …

Повеќе »

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската состојба или недостатокот на комуникација. Сепак, овие три работи се всушност само симптоми на вистинската причина. Вистински убиец Одговорот може да ве изненади на почетокот, но има совршена смисла. Причината поради која повеќето бракови завршуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Војвотката повторно изненадува: Откриено каде Меган Маркл планира да се породи

Со месеци наназад, погледите на обожавателите беа насочени кон Меган Маркл и принцот Хари. Интересот кај јавноста се зголеми откако тие објавија дека наскоро ќе станат родители по втор пат и дека по нивното синче Арчи во нивното семејство доаѓа девојче. Како што објави Њујорк пост, Меган Маркл и принцот …

Повеќе »

5. нови работи кои ги дознавме за корона вирусот во јануари 2021. година: Ова не се митови!

За новиот сој на коронавирус, за вакцините, за можните последици од вакцинацијата и за тоа кој смее и кои не смее да ја прима оваа вакцина Сите знаеме дека вирусот на короната е релативно нов вирус во медицинскиот свет и дека истражувачите сè уште учат за тоа. Тешко е да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од породување на Јутјуб која сите жени треба да ја видат!

Влијателната Легаци Алонг (24) го родила своето трето дете сама, во нејзината када, без помош и какви било лекови против болки, а нпатем направила и снимка на породувањето, која е видена повеќе од 700.000 пати. Легаци објави видео од раѓањето на ЈуТјуб во март, како што вели, со цел да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СВЕТСКИ СТРУЧЊАЦИ ПРОГОВОРИЛЕ ЗА ТЕОРИИТЕ ЗА 5G мрежата и корона вирусот: Дали оваа мрежа има влијание на појавувањето на вирусот или се е САМО МИТ!

Луѓето своето незнаење сакаат да го покажат на таа тема, но истите не споделуваат никакви корисни совети до жителите низ целиот свет… Меѓу многубројните теории на заговор за коронавирусот, по социјалните мрежи се шири тврдењето дека за Ковид-19 е одговорна 5G технологијата, што научниците го отфрлаат и велат дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Корона вирус анимирана реалност: 14. дена карантин во 4. и пол минути!

Сакале или не, корона вирусот стана дел од нашето секојдневие… Почитуваме самоизолација, не излегуваме од дома, и тоа и не е така тешко, некако се навикнавме… Но, најтешко им е на оние кои мора да се 14. дена во карантин, и секој од нив си има своја приказна, свое видување …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – НЕЈЗИНОТО МРТВО ЛИЦЕ ГО ДОПРЕЛЕ МИЛИОНИ ЛУЃЕ, А ТОА ГО ПРАВАТ И ДЕНЕС: Сите биле восхитени со таа посмртна насмевка и станала идеал на убавина – но тоа е само почеток на легендата!

Кон крајот на 19 век, телото на непозната девојка е извадено од реката Сена во Франција, чие тело било изложено за да некој ја идентификува. Но, она што било интересно била нејзината насмевка, која го фасцинирала локалниот патолог. Поради ова, тој побара од моделар да направи одливок од гипс. Меѓутоа, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Инсајдер“ – серија која ги рефлектира нашето новинарство и реалност

После „На терапија“ „Фамилијата Марковски“ ќе можеме да следиме уште една македонска тв серија. Секако, радува што после долги години ќе можеме да следиме уште една тв серија која ќе го отсликува нашето секојдневие… Од 30. oктомври на Телма ТВ ќе можете да ги следате епизодите на најновата ТВ серија …

Повеќе »