Tag Archives: раѓање

(ФОТО) Кралицата Елизабета имала посебни барања при раѓањето на секој нов член на семејството

Британската кралица Елизабета Втора. почина во четвртокот во замокот Балморал, а нејзината ќерка Ана и нејзиниот син Чарлс, кој стана нов крал по нејзината смрт, присуствуваа на нејзините последни отчукувања на срцето. Додека членовите на семејството тагуваат, следени од многу луѓе од целиот свет, медиумите ја потсетуваат јавноста на интересни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна глетка: Само едно од 80.000 бебиња се раѓа на овој начин

Знак дека се приближува породувањето е пукање на водењакот. Меѓутоа, понекогаш тоа не се случува, па едно од 80.000 бебиња се раѓа со недопрена амнионска кеса. Вака родените бебиња се нарекуваат и бебиња сирени, а прекрасната глетка ни дава можност да видиме како изгледа животот на бебето внатре во утробата. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојчето (8) кое поради генетската состојба изгледа како бебе, со својата веселба ги освоила сите

Кајла, мајката на малата Бела, со години објавува видеа за нејзините болести. Работи за да ги едуцира луѓето и да и помогне на Бела еден ден да се вклопи во општеството Малата ѕвезда на TikTok, која има голем број здравствени проблеми и чии инспиративни видеа освоија 4,5 милиони следбеници и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко направил 5-минутно видео од својата ќерка од раѓање до 20-годишна возраст, а резултатот е зачудувачки!

СЕКОЈ родител го научил значењето на изреката „Деновите се долги, а годините кратки“. Родителството може да ве наведе да чувствувате дека некои фази, непроспиени ноќи и грижи се бескрајни, но гледајќи наназад, времето минува премногу брзо. Децата растат и постојано се менуваат, па затоа е тешко да се следат. Трепнуваш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Едно во 80.000: Необично видео од бебе родено во водењак – ги сметаат за знак на голема среќа

Секој кој се породил или присуствувал на тоа, знае колку е магично да се биде сведок на доаѓањето на сосема нов човек во светот. Секое раѓање е единствено, а секое родено бебе е индивидуа со неопислив потенцијал. Некои раѓања се особено интересни. Во огромното мнозинство на раѓања, во одреден момент …

Повеќе »

Католиците и дел од православните го слават Раѓањето Христово: Среќен Божик!

Римокатоличката црква и сите христијански цркви што го сметаат времето според Грегоријанскиот календар денес го слават денес Божик, празник на раѓањето на Исус Христос. Според Библијата, Исус Христос е Син Божји, роден од девицата Марија, по Бесмртното зачнување преку Светиот Дух, во градот Витлеем. По повод празнувањето на Рождеството Христово, …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ОД ИТАЛИЈА: Лекарите при породување му отстраниле тумор на бебето

АГЕНЦИЈА Ansa пишува за големиот успех на италијанските лекари кои на дете, на кое му е дијагностициран фетален тумор, за време на породувањето му ја отстраниле туморската маса која го зафаќала најголемиот дел од градната празнина на бебето. Медицински тим од неколку десетици специјалисти од болницата „Кралица Маргарета“ во Торино …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА НИВ Е СНИМЕН ФИЛМ – СЛУЧАЈНО СЕ ЗАМЕНЕТИ ВО ПОРОДИЛИШТЕ А КОГА СЕ ДОЗНАЛА ВИСТИНАТА ОДГЛЕДУВАНИ СЕ КАКО СЕСТРИ: Неверојатна приказна!

Неверојатната животна приказна на две девојки (23), кои случајно биле заменети при раѓање во сицилијанска болница, ја открива посебната врска на нивните мајки кои ја откриле грешката кога девојчињата имале три години. И’ особено – одлуката што ја донеле. Катерина Аланија и Мелиса Фодера (23) како бебиња родени во Сицилија …

Повеќе »

(ФОТО) Бебето родено на евакуацискиот лет од Авганистан добило име според американскиот авион

Бебето родено на американски воен лет за време на мисијата за евакуација од Авганистан беше именувано по тој авион. Девојчето е родено во американската воздухопловна база Рамштајн во Германија и го добило името Reach по позивниот знак на леталото, рекол командантот на американските сили за Европа, Тод Волтерс, на брифингот …

Повеќе »