Tag Archives: раѓање

(ВИДЕО+ФОТО) Велат НЕ Е ЗА „ПРОСЕЧНИ“! НАСА објави сложувалка, прашањето е: Која година се родени астронаутите?

По повод педесетгодишнината од слетувањето на Месечината, НАСА пред неколку години објави интересна загатка на социјалните мрежи и ги повика сите да ја решат! Прашањето беше: „Бидејќи сите тројца астронаути на Аполо се родени во иста година, можете ли да ја искористите оваа загатка за да дознаете кога се родени?“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ БИЛЕ ВО ШОК – ДЕЖУРНАТА СЕСТРА СЕ ОНЕСВЕСТИЛА КОГА ГО ВИДЕЛА БЕБЕТО: Девојчето ја преплашило и мајка си, а денес сите ја гледаат со ЧУДЕЊЕ

Девојче-врколак од Малезија го шокирало медицинскиот персонал и родителите кога се родила со синдром на врколак, кој се карактеризира со необичен изглед. Приказната за момчето врколак кое имало големи проблеми поради својот необичен изглед ја заинтригира јавноста, бидејќи боледува од необична и ретка болест. Сепак, тој не е единствениот, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна глетка: Само едно од 80.000 бебиња се раѓа на овој начин

Знак дека се приближува породувањето е пукање на водењакот. Меѓутоа, понекогаш тоа не се случува, па едно од 80.000 бебиња се раѓа со недопрена амнионска кеса. Вака родените бебиња се нарекуваат и бебиња сирени, а прекрасната глетка ни дава можност да видиме како изгледа животот на бебето внатре во утробата. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Едно во 80.000: Необично видео од бебе родено во водењак – ги сметаат за знак на голема среќа

Секој кој се породил или присуствувал на тоа, знае колку е магично да се биде сведок на доаѓањето на сосема нов човек во светот. Секое раѓање е единствено, а секое родено бебе е индивидуа со неопислив потенцијал. Некои раѓања се особено интересни. Во огромното мнозинство на раѓања, во одреден момент …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ОД ИТАЛИЈА: Лекарите при породување му отстраниле тумор на бебето

АГЕНЦИЈА Ansa пишува за големиот успех на италијанските лекари кои на дете, на кое му е дијагностициран фетален тумор, за време на породувањето му ја отстраниле туморската маса која го зафаќала најголемиот дел од градната празнина на бебето. Медицински тим од неколку десетици специјалисти од болницата „Кралица Маргарета“ во Торино …

Повеќе »

(ФОТО) Бебето родено на евакуацискиот лет од Авганистан добило име според американскиот авион

Бебето родено на американски воен лет за време на мисијата за евакуација од Авганистан беше именувано по тој авион. Девојчето е родено во американската воздухопловна база Рамштајн во Германија и го добило името Reach по позивниот знак на леталото, рекол командантот на американските сили за Европа, Тод Волтерс, на брифингот …

Повеќе »

(ФОТО) Пред осум години милиони го чекаа моментот кога ќе се роди ова момче

На денешен ден во 2013. година, милиони луѓе во Велика Британија и ширум светот го чекаа моментот кога британското кралско семејство ќе објави дека е роден иден крал или кралица. View this post on Instagram A post shared by Kate Middleton (@_kate_middleton_royal) Во попладневните часови беше објавено дека Кејт, војвотката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандалот „Лилибет“ го тресе британскиот кралски двор

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, наводно не се консултирале со кралицата Елизабета Втора при изборот на името за нивната ќерка Лилибет, тврди извор од Бакингемската палата за Би-Би-Си. Од друга страна, извор близок до Хари и Меган изјавил дека принцот разговарал со кралицата пред раѓањето …

Повеќе »

Три знаци во кои се родени најперверзните жени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За овие жени, ѕвездите тврдат дека апсолутно не им е грижа каков впечаток оставаат со своето однесување и дека никогаш не жалат за тоа. Тие исто така велат дека …

Повеќе »