Tag Archives: починал

(ВИДЕО+ФОТО) „Ловец на олуи“: Ненадејно, на 39. години, починал водителот Џоел Тејлор

Популарниот водител Џоел Тејлор ненадејно починал во 39. година, а причината за смртта не е позната. Смртта на авторот на емисијата на Дисквери каналот ја шокирала јавноста. Таа вест многуминаја поделиле на социјалните мрежи, со голема жал за губитокот на младото и талентирано ТВ лице. Со години работел на емисијата …

Повеќе »

Ненадејно почина фолк-пејачот Зоран Дамјанов

Утрово почина пејачот Зоран Дамјанов, кој долги години твореше на музичката фолк-сцена. Причинaта за смртта засега не е позната. Од пејачот од Кавадарци преку социјалните мрежи се простуваат пријателите и колегите, со коментари дека ќе го паметат како еден од најталентираните македонски пејачи.

Повеќе »

Првиот пејач на „Faith No More“ починал на 57. години

Бившиот фронтмен на групата „Faith No More“, Чак Мосли починал на возраст од 57. години, пишува The Guardian. „После долг период без опијати, Чарлс Хенри Мосли III на 9. ноември го загуби животот како последица на зависност“ напишало неговото семејство во службената објава. Напоменуваат дека одлучиле да ја поделат причината …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почина музичката легенда Том Пети

Рок легендата починала на возраст до 66. години како последица од срцевиот удар, пишува TMZ, но полицијата сеуште не ја потврдила таа вест. Пејачот бил пронајден без свест во својот дом во Малибу и итно бил префрлен во болница во Санта Моника. Таблоидот додава дека Пети бргу бил исклучен од …

Повеќе »